Армія США планує сформувати сімейство бойових роботизованих платформ Robotic Combat Vehicles (далі – RCV). Це будуть роботи трьох класів – легкі, середні та важкі.
На полі бою вони стрілятимуть по противнику, глушитимуть ворожі комунікації, ставитимуть димові завіси та виконуватимуть інші небезпечні задачі.
Читайте також: Американські ВПС охоронятимуть свої F-22 "Раптор" за допомогою "роботів-собак"
Найменша платформа цього сімейства – RCV-Light – транспортний засіб, що важитиме менш як 10 тонн з максимальною довжиною близько 5,6 м. Його можна буде транспортувати гелікоптером.
Цей робот може озброюватися пусковою установкою протитанкових ракет Javelin. В армії вважають, що такі роботи на полі бою будуть "розмінними монетами" – тобто дуже уразливим.
Середні роботи – RCV-Medium (RCV-M) – будуть довшими та ширшими, їх можна буде транспортувати літаками C-130J Super Hercules. Попри те, що за розмірами вони не будуть значно відрізнятися від "легкої версії", RCV-M матимуть вдвічі більшу вагу, важке озброєння та броню.
RCV-M буде оснащуватися гарматою (ймовірно, 30-мм чи 40-мм) або ж декількома протитанковими керованими ракетами.
Зрештою, "важка версія" – RCV-Heavy (RCV-H) – це фактично бойовий безекіпажний танк вагою до 30 тонн. Робот має бути дуже великим – так, військово-транспортний літак C-17 Globemaster III зможе транспортувати лише дві таких машини.
Цей робот матиме великокаліберну гармату і зможе знищувати такі цілі, як китайський Type 99 чи російська Т-14 "Армата".
Як стверджують піхотинці, їм потрібні не тільки бойові роботи (вони будуть виконувати найнебезпечніші місії), але й машини, які "заберуть" неприємні та нудні задачі. Серед тих завдань, що будуть виконувати роботи – знищення ворожих дронів, встановлення димових завіс, визначення місцерозташування ворожих мін та боротьба з хімічними, радіологічними біологічними загрозами.
Читайте також: Естонський робот захоплює європейські армії: на черзі Італія