xcounter
#

Чи реально зробити свою копію Shahed-136, яка б знищувала ЗРК та РЛС ворога

11478
Протирадіолокаційний дрон-камікадзе типу Chien Hsiang і пускова установка для його запуску, листопад 2022 року, Тайвань, зображення з відкритих джерел
Протирадіолокаційний дрон-камікадзе типу Chien Hsiang і пускова установка для його запуску, листопад 2022 року, Тайвань, зображення з відкритих джерел

Прикладом може бути країна, яка зробила далекобійну крилату ракету і понад 10 років тримає її в секреті

У відкритому доступі вперше з’явилось відео, яке демонструє дрон-камікадзе типу Chien Hsiang, створений науково-дослідним інститутом NCSIST в Республіці Китай (Тайвань). В цьому БПЛА привертає увагу не тільки зовнішня подібність до Shahed-136, але і заявлений функціонал також – знищення радіолокаційних станцій та ЗРК ворога.

По суті тут мова про протирадіолокаційний дрон-камікадзе, оснащений відповідними блоками апаратури для виконання свого завдання, і який може запускатись по своїм цілям у форматі "рою" в складі до 12 одиниць. І це дуже цікава розробка від країни, яка теж шукає способи асиметричного протистояння ворогу, який має в рази більші чисельність та ресурси для ведення війни.

Читайте також: РФ збирається зробити 6000 Shahed-136, але не може скопіювати двигун цього дрона

Окремо цікаво, що тут мова про відносно нову розробку. Бо вперше свої дрони-камікадзе типу Chien Hsiang як повністю завершену розробку тайванський NCSIST презентував лише у листопаді 2022 року. По БПЛА цього типу відомі лише окремі характеристики – дальність польоту до 1000 км, можлива тривалість польоту – до 5 годин, при виконаному наведенні дрон виконує піке на ціль зі швидкістю до 600 км/год.

Стартова маса, вага БЧ та її спорядження по Chien Hsiang лишаються невідомими. Але розробники цієї зброї стверджують, що дрон-камікадзе цього типу може тривалий час виконувати баражування в заданому районі та наводитись на ціль одразу ж, як тільки виявить джерело радіолокаційного випромінювання. Також стверджується, що Chien Hsiang начебто здатні виконувати функціонал по радіоелектронній боротьбі та бути "приманками" для виявлення та знищення ворожих засобів ППО.

Протирадіолокаційний дрон-камікадзе типу Chien Hsiang і пускова установка для його запуску, Тайвань, листопад 2022 року, зображення - I-hwa Cheng

Можливості тайванського дрону-камікадзе Chien Hsiang виглядають вражаюче. Але тут потрібно врахувати, що вперше про роботу над таким безпілотником тайванський NCSIST заявив ще в 2017 році. З чого можна зробити такий висновок – створити власну копію Shahed-136, яка б могла знищувати ЗРК та РЛС ворога є цілком реальним, але на весь цикл робіт може знадобитись кілька років.

В даному випадку приклад Тайваню, він же Республіка Китай можна вважати більш ніж показовим. Бо тут мова про державу, яка зуміла навіть створити власну далекобійну крилату ракету та понад 10 років тримати її в таємниці.

Протирадіолокаційний дрон-камікадзе типу Chien Hsiang і пускова установка для його запуску, листопад 2022 року, Тайвань, зображення з відкритих джерел
Читайте також: Щоб мати "противника" на Су-57 та J-20, у США згадали про проєкт безпілотника-мішені 5GAT