Через те, що Пентагон відмовився від програми створення нового вертольоту за програмою FARA (Future Attack Reconnaissance Aircraft), яка передбачала появу заміни частини AH-64 Apache та парку Bell OH-58D Kiowa, абсолютно новими фарбами заграла доля ще одного гелікоптера.
Мова йде про MH-6 Little Bird, який використовується силами спецпризначення США. Бо командування спецпризначенців (USSOCOM ) планувало також відломитись від нього та пересісти на переможця конкурсу FARA: Bell 360 з екстремальним рішенням транспортування особового складу, чи Raider X від Sikorsky, який є частиною Lockheed Martin. І за планом це мало відбутись до 2034 року.
Читайте також: Як у СРСР у 80-х проводили навчання із тактичним ядерним озброєнням та що вони показували
Але тепер жодних варіантів не залишається й в USSOCOM прямо заявили, що тепер у них немає альтернативи і вони продовжать експлуатувати MH-6 Little Bird впродовж доволі довгого періоду. За словами виконавчого директора програми вертольотів американських ССО, якого цитує Defense News, як мінімум до 2050 року, а можливо й далі.
Для цього MH-6 Little Bird буде модернізований, отримає посилений корпус, що дозволить збільшити максимальну злітну вагу до 2,2 тонни (до 5000 фунтів), отримає оновлення цифрових та інших бортових систем.
І коли мова йде по MH-6 Little Bird, то необхідно розуміти, що мова йде про модернізацію цивільного вертольоту MD 500, який своєю чергою створений на базі Hughes OH-6 Cayuse, який здійснив свій перший політ у 1963 році та з 1966 року знаходиться на озброєнні.
І цей вертоліт заслужив свою високу репутацію ще за часи В'єтнаму завдяки простоті експлуатації, високим льотним характеристикам, потребі у вкрай малій посадковій зоні.
А також, що було величезною несподіванкою, виживаємостіекіпажу під час падіння через вдалу конструкцію алюмінієвого корпусу, що легко зминався від удару та амортизував його.
Таким чином, враховуючи те, що плани збереження у строю MH-6 Little Bird, який тепер випускається Boeing, розраховані як мінімум до 2050 року, то цілком можливо, що ця машина зустріне свій сторічний ювілей у строю.
З іншого боку це демонструє, що попри те, що Boeing вибув з конкурсу Future Attack Reconnaissance Aircraft ще на першій стадії, бо його проєкт програв Bell Textron та Lockheed Martin, ця компанія несподівано може стати вигодоотримувачем від рішення Пентагону скасувати конкурс.
Читайте також: США хочуть інтегрувати 2300-кг бомбу GBU-72/B на B-2, і це дуже показово