xcounter
#

Через два роки Німеччина може мати власний HIMARS "на максималках": що відомо про нову ракетну систему GMARS

3418
Ракетна система MARS II. Фото: Bundeswehr
Ракетна система MARS II. Фото: Bundeswehr

Німці мають пропозицію, чим замінити їхні ракетні установки MARS II

Війна в Україні продемонструвала високу ефективність на полі бою далекобійних високоточних ракетних установок – після того, як M142 HIMARS від Lockheed Martin у руках військових ЗСУ показали "майстер-клас" зі знищення російських штабів, баз зберігання техніки та складів з боєприпасами, безпосередньо озброєння та військової техніки та багатьох інших цілей, Європа почала не тільки закуповуватися цими системами, але й думати над створенням власних, як розповідають у виданні Defense News з посиланням на віцепрезидента Lockheed Martin Говарда Бромберга.

GMARS ракетна система Німеччина
Ймовірний вигляд нової системи GMARS. Фото: Lockheed Martin

Так, дві компанії – американська Lockheed Martin та німецька Rheinmetall на базі вже відомої HIMARS планують створити нову ракетну систему за запитом Німеччини – меморандум про взаєморозуміння між компаніями було підписано ще у квітні 2023 року.

Читайте також: Угорщина хоче купити HIMARS всього по $31 мільйон за одиницю, але тут їй "пригадали" Швецію

Наразі про нову американсько-німецьку розробку відомо таке – це буде колісна система під назвою GMARS, яка має замінити у німецькому війську вже застарілі ракетні системи MARS II (Німеччина сьогодні має 34 одиниці цих ракетних систем, ще п’ять машин раніше були передані України).

Нова ракетна система буде базуватися на шасі від Rheinmetall – якщо точніше, на серійному HX 8x8 з метою уніфікації з німецьким парком цих машин, що сьогодні зростає. Новий GMARS має бути більшим за HIMARS зокрема за довжиною – 12 м проти 7 м.

Водночас пускові модулі для – а саме Launcher Loader Module kits – буде постачати Lockheed Martin, а от інтеграція пускових модулів вже будуть здійснюватися безпосередньо у Німеччині.

M142 HIMARS та його Launcher Loader Module
M142 HIMARS та його Launcher Loader Module

Ракетна система GMARS матиме по два Launch Pod в пусковому модулі (як у MARS II), зокрема на фото, представленому Lockheed Martin, демонструється варіант з шістьма ракетами в кожному "пакеті" – тобто всього 12 ракет в одному залпі. Кількість членів екіпажу нової GMARS залишиться такою ж, як і в HIMARS – 3 особи.

Щодо відповідності боєприпасів та логістики у порівнянні з HIMARS, то GMARS буде уніфікована з американською ракетною системою на 80%. У випадку, якщо контракт буде укладено, то Rheinmetall зможе підготувати своєї шасі для інтеграції пускової протягом декількох місяців, водночас перші п’ять ракетних систем GMARS для випробувань та прийняття на озброєння будуть доставлені у 2025 році – тобто через два роки.

Читайте також: HIMARS полює на 240-мм міномети, оприлюднено кадри удару по рідкісній цілі вкупі з рашистами