xcounter
#

БПЛА для винищувачів, який вміє запускати ракети "повітря-повітря": у DARPA обрали розробника для проєкта

8713
Фото: General Atomics
Фото: General Atomics

У General Atomics кажуть, що льотні випробування такого безпілотника мають розпочатися вже в грудні

Агенція передових оборонних дослідницьких проєктів Пентагону, також відома як DARPA, обрала американську компанію General Atomics для створення безпілотного літального апарату у рамках своєї інноваційної програми під назвою LongShot.

Ця програма передбачає створення безпілотника, озброєного ракетами класу "повітря-повітря", який можна було б запускати у повітрі з винищувача, розповідає видання The War Zone.

Читайте також: Ракета AIM-9 від США під крилом МіГ-29: чому у цьому технологічна відсталість СРСР має стати у пригоді

Як відзначили у General Atomics, така концепція передусім має значно збільшити дальність ураження і водночас ефективність виконання бойових завдань для винищувачів четвертого покоління.

безпілотник для F-15
Нова концепція БПЛА у рамках LongShot, фото — General Atomics

У компанії зауважують, що протягом останніх три роки вони опрацювали низку різних конструкцій, щоб оптимізувати характеристики майбутньої платформи, льотні випробування якої мають стартувати вже у цьому році, у грудні.

У General Atomics також представили нову концепцію безпілотника LongShot з подовженим фюзеляжем, V-подібним хвостовим оперенням і основними крилами, які, судячи з усього, розкриваються вже після запуску БПЛА.

На зображенні цей безпілотник використовує ракети "повітря-повітря" AIM-120 AMRAAM, водночас на задньому фоні можна побачити винищувач Повітряних сил США F-15.

Інші подробиці щодо майбутнього безпілотника залишаються невідомими, зокрема й те, чи буде він переносити ракети на зовнішній підвісці, або ж у внутрішньому відсіку, як це планувалося раніше і демонструвалося на попередніх концептах від General Atomics.

безпілотник
Попередня концепція безпілотника, в якому ракета запускається з внутрішнього відсіку, зображення — General Atomics

На продовження робіт у рамках програми LongShot Агенція DARPA хоче отримати у 2024 році 44 млн доларів, серед цілей — виготовлення льотно-випробувальних БПЛА і їхня інтеграція у винищувач, а також серія демонстрацій, які б підтвердили здатність БПЛА запускати ракети.

Читайте також: Західні ЗМІ кажуть, що Україна придивляється до мініатюрної безпілотної ракетної системи з Австралії