Агенція передових оборонних дослідницьких проєктів Пентагону, також відома як DARPA, обрала американську компанію General Atomics для створення безпілотного літального апарату у рамках своєї інноваційної програми під назвою LongShot.
Ця програма передбачає створення безпілотника, озброєного ракетами класу "повітря-повітря", який можна було б запускати у повітрі з винищувача, розповідає видання The War Zone.
Читайте також: Ракета AIM-9 від США під крилом МіГ-29: чому у цьому технологічна відсталість СРСР має стати у пригоді
Як відзначили у General Atomics, така концепція передусім має значно збільшити дальність ураження і водночас ефективність виконання бойових завдань для винищувачів четвертого покоління.
У компанії зауважують, що протягом останніх три роки вони опрацювали низку різних конструкцій, щоб оптимізувати характеристики майбутньої платформи, льотні випробування якої мають стартувати вже у цьому році, у грудні.
У General Atomics також представили нову концепцію безпілотника LongShot з подовженим фюзеляжем, V-подібним хвостовим оперенням і основними крилами, які, судячи з усього, розкриваються вже після запуску БПЛА.
На зображенні цей безпілотник використовує ракети "повітря-повітря" AIM-120 AMRAAM, водночас на задньому фоні можна побачити винищувач Повітряних сил США F-15.
Інші подробиці щодо майбутнього безпілотника залишаються невідомими, зокрема й те, чи буде він переносити ракети на зовнішній підвісці, або ж у внутрішньому відсіку, як це планувалося раніше і демонструвалося на попередніх концептах від General Atomics.
На продовження робіт у рамках програми LongShot Агенція DARPA хоче отримати у 2024 році 44 млн доларів, серед цілей — виготовлення льотно-випробувальних БПЛА і їхня інтеграція у винищувач, а також серія демонстрацій, які б підтвердили здатність БПЛА запускати ракети.
Читайте також: Західні ЗМІ кажуть, що Україна придивляється до мініатюрної безпілотної ракетної системи з Австралії