xcounter
#
БПЛА «Берегиня» – невидиме око артилеристів

БПЛА «Берегиня» – невидиме око артилеристів

Розвиток авіації, зокрема, безпілотної, є одним із пріоритетів для нашої армії
531

«Берегиня» ‒ перший військовий квадрокоптер вітчизняного виробництва, призначений для забезпечення ведення вогню мінометними батареями

Його давно очікували наші артилеристи. Розробником і виробником безпілотника є ВАТ «Меридіан» імені С.П. Корольова, який входить до складу ДК «Укроборонпром».

Кореспондент АрміяInform зустрівся з керівником проєкту Максимом Шереметом і розпитав про створення універсального мультикоптерного літального апарату для ведення розвідки та виконання тактичних завдань.

Читайте також: Як ударні турецькі дрони змінили тактику війни
Максим Шеремет
Керівник проєкту Максим Шеремет

– Із початком війни на Сході України виникла потреба в дооснащенні наших підрозділів сучасними засобами ведення війни. Безпілотний комплекс «Берегиня» створено для ведення розвідки, виявлення цілей і коригування мінометного вогню на відстані до 8 км. БПЛА має захищений канал зв’язку, який дозволяє як у ручному, так і в автоматичному режимі, керувати ним на робочих дистанціях, зокрема, й в умовах протидії ворожих засобів РЕБ.

Безпосередньо керування комплексом відбувається як з допомогою планшета, на якому відображається інформація, так і з допомогою окулярів віртуальної реальності. Використання окулярів дозволяє під час польоту приймати швидкі рішення. «Берегиня» – дуже простий апарат у користуванні. Для підготовки до повторного польоту вистачає лише однієї хвилини. Варто замінити швидкоз’ємний елемент живлення – і коптер знову готовий до виконання наступного завдання.

БПЛА «Берегиня»
БПЛА «Берегиня»

Мультикоптер має модульну базу під різні завдання. Також є змога використовувати різні типи гвинтомоторних груп і корисного навантаження. Крейсерська швидкість польоту становить 45 км/год, при необхідності швидко подолати небезпечну ділянку здатний досягати швидкості й 120 км/год. Технічні характеристики можна змінювати залежно від того, які встановлені двигуни і яке корисне навантаження використовується.

Олександр ДІДУР

Читайте також: Зброя з українським "серцем": проєкти крилатих ракет Туреччини