xcounter
#

Безпілотник Akinci успішно уразив ціль ракетою, створеною на базі 122-мм TRG-122 "поверхня-поверхня"

5440
Bayraktar Akıncı з ракетами IHA-122
Bayraktar Akıncı з ракетами IHA-122

У Туреччині тестують озброєння для безпілотного літального апарату Bayraktar Akıncı

Турецька компанія Baykar на своїх офіційних ресурсах вчора, 7 грудня, оприлюднила відео, як їхні безпілотники Bayraktar Akıncı відстрілялися ракетами IHA-122 — на кадрах демонструються пуски ракет з безпілотників, у компанії повідомляють про успішні результати.

Як відзначається, дальність до цілі становила 55 км, стрільби проходили в районі Синопу на Чорноморському узбережжі Туреччини. Більше інформації про ці випробування не повідомляються.

Читайте також: Скільки коштують Apache чи Black Hawk і як довго їх чекати, якщо для ЗСУ зрештою закуплять ці машини

Водночас як відзначають у турецькому виданні TurDef, дальність, яку продемонструвала ракета під час цих випробувань ймовірно не максимальна, і протягом подальших тестів Akıncı цілком можливо продемонструє більшу дальність ураження цілі ракетами IHA-122.

Тут турецькі аналітики проводять аналогію з іншою ракетою, яку вже декілька разів тестували на Akıncı — IHA-230. Так, під час перших випробувань у грудні 2022 року вона уразила ціль на відстані 100 км, тоді як вже у квітні 2023 року повідомлялося про успішне знищення цілі під час випробувань на відстані 140 км.

Нагадаємо, що турецька надзвукова ракета класу "повітря-поверхня" IHA-122 створена компанією Roketsan на базі 122-мм високоточної ракети "поверхня-поверхня" TRG-122, IHA-230 — відповідно на базі 230-мм TRG-230.

TRG-122
TRG-122, фото — Roketsan

Ці дві ракети доповнять доволі широкий перелік озброєння, яке може запускати турецький БПЛА Bayraktar Akıncı — раніше ми детально розповідали про те, на що ще здатний цей БПЛА окрім запуску крилатих ракет та JDAM.

Наприклад, у травні цього року Akıncı вперше запустив крилату ракету Cakir Cakir, що була вперше представлена у 2022 році з дальністю 140 км і бойовою частиною у 70 кг.

Читайте також: Як рашисти ховають свої вертольоти на пляжі в Криму - секретна авіабаза на базі відпочинку (супутникові знімки)