xcounter
#

Армія США має доволі "розтягнуті" плани з озброєння на зразки, які важливі сьогодні на полі бою

3325
Switchblade 300 Block 20, фото Aerovironment
Switchblade 300 Block 20, фото Aerovironment

Хоча, наприклад, американські генерали кажуть, що доволі швидко просуваються у контексті озброєння війська баражуючими боєприпасами

Ще влітку цього року Армія США оголосила про старт програми LASSO (Low Altitude Stalking and Strike Ordnance), головна мета якої — оснащення піхотних підрозділів баражуючими боєприпасами, що передусім будуть здатні знищувати на полі бою ворожі танки.

А в жовтні у рамках цієї програми американська компанія AeroVironment отримала замовлення на постачання понад 100 одиниць баражуючих боєприпасів Switchblade 600, терміни поставки цього озброєння щонайменше публічно не оголошувалися.

Читайте також: США за всю війну в 1991 році відстріляли тільки 60 тисяч снарядів, це багато що пояснює
Switchblade баражуючий боєприпас
Фото — AeroVironment

Разом з тим, днями видання

Defense One

оприлюднило матеріал, в якому розповідає, що "Армія [CША] може розпочати використовувати баражуючі боєприпаси до середини наступного року на фоні прагнення до впровадження інноваційних технологій". Таку тезу висловив генерал Джеймс Рейні, голова Командування майбутнього Армії США (Army Futures Command). Крім того, наголошується, що йдеться передусім про технології, які зарекомендували себе в Україні.

"Я гадаю, ви побачите, що вони розпочнуть працювати у першій половині наступного року", — відзначив Рейні. Тобто — якщо брати крайні терміни, то виходить, що США знадобиться аж рік зі старту програми, щоб почати опрацьовувати її практичні аспекти.

Причому генерал акцентує, що Армія швидко просувається з баражуючими боєприпасами. І що служба розглядає закупівлі цього типу озброєння як "ітеративне" завдання, протягом якої з кожною закупівлею продукція буде все кращою й кращою — ймовірно, йдеться про те, що замовник буде її удосконалювати за відгуками від військових.

Нагадаємо, що баражуючі боєприпаси Switchblade — як "старша", 600 версія, так і "молодша", 300, перебувають й на озброєнні Сил оборони України. Втім, справедливо зауважити, що відео з цими безпілотниками досить рідкісні й тому важко оцінити їхню реальну ефективність на полі бою.

А тим паче з появою та масштабуванням FPV-дронів, які вже сьогодні можуть нести доволі вагому бойову частину (наприклад, українські оператори ударних БПЛА використовують FVP-дрон "Мамонт" з бойовою частиною у 4 кг) і нищити цілі на відстані у десятки кілометрів.

У випадку Switchblade актуальним, судячи з усього, залишається питання масштабування виробництва, хоча й зараз невідомо, скільки всього безпілотників на місяць виготовляє компанія з урахуванням зовнішніх контрактів. Та, ймовірно, здешевлення виробництва, бо у США нещодавно розписалися, що "не вміють" робити дешеві дрони, хоча сучасне поле бою якраз диктує потребу в такому озброєнні, яке є фактично розхідним матеріалом.

Читайте також: Одна з країн, яка не вміє робити боєприпаси і залежна від поставок, хоче налагодити власне виробництво