В міністерстві оборони Словаччини оголосили про продовження процедури закупівлі нових гусеничних і колісних бронемашин для збройних сил країни.
Після затвердження методики закупівель урядом Словацької Республіки та узагальнення вимог, яким мають відповідати нові колісні та гусеничні бойові машини, міністерство направило запрошення подати заявки на поставку нової бронетехніки в 33 країни.
Читайте також: Валерій Залужний: приблизно 50% танків ЗСУ вже модернізовані
Державний секретар міністерства оборони Словацької Республіки Маріан Маєр оцінив плани Братислави як "амбітні, але здійсненні". Він пояснив, що він особисто передав представникам 22 країн документацію, в якій вказані терміни придбання, технічні вимоги, а також список ключових критеріїв. В інші країни запити відправлені дипломатичною поштою.
Документ містить інформацію про: технічні вимоги, ключові критерії та заплановані терміни закупівлі зброї. Відомо, що кінцевий термін подання заявок у процедурі закупівлі колісних бронетранспортерів - кінець цього року, своєю чергою потенційні учасники торгів у процедурі закупівлі бойових машин піхоти можуть подати пропозиції до кінця січня 2022 року.
Пропозиції будуть оцінюватися за кількома критеріями: ціною (35% від питомої "ваги" всієї оцінки), технічним характеристикам (30%), логістиці протягом терміну експлуатації (10%), участі національної оборонної промисловості (25%). При цьому частка участі ОПК Словаччини повинна скласти не менше 40% від загальної вартості придбання.
На основі загальної оцінки в рамках кожного проекту будуть визначені по три фіналісти, чиї машини випробовуватимуться ЗС Словацької Республіки. Міністерство оборони має намір завершити оцінку і підготувати рекомендації для уряду про закупівлю колісних БТР до кінця березня 2022 року, а про закупівлю гусеничних броньованих машин – до кінця червня 2022 року. У разі успішної реалізації процедур, перші бронемашини можуть бути поставлені вже у 2024 році.
Як планується, закупівля техніки буде здійснюватися в форматі міжурядової угоди (G2G). Ця форма дозволить забезпечити менші ціни на продукцію і гарантувати підтримку техніки протягом всього терміну дії договору. У числі інших переваг називають можливість більш глибокого військового співробітництва та поглиблення стратегічного партнерства з країнами-партнерами та економію коштів.
Орієнтовна вартість 152 гусеничних броньованих машин становить 1,739 млрд. євро (з ПДВ), а 76 од. колісних броньованих машин – 332 млн. євро. Остаточна вартість буде визначена за результатами тендеру.
Нові бронемашини замінять техніку, що вже експлуатується у словацькому війську близько 50 років і не відповідає стандартам НАТО. Як раніше повідомляли в словацькому оборонному відомстві, в рамках програми будуть придбані сучасні бойові машини для п'яти батальйонів Сухопутних військ.
Нині збройні сили різних держав, в тому числі і України, опікуються оновленням парку бойових броньованих машин, що, переважно, були поставлені на озброєння у 70-80-х роках минулого століття.
Раніше Defense Express провів аналіз українських зразків бойових броньованих машин, а також оцінив проекти РФ – через призму зіткнення на полі бою існуючих, модернізованих та нових зразків БМП різних категорій по масі, захисту та вогневим можливостям та зробив висновки про те, які БМП потрібні українському війську. Ми також писали про те, який черговий варіант модернізації БМП-1 представили у Польщі.
Читайте також: Решіток уже недостатньо, російські танкісти шукають новий спосіб захисту від наших Bayraktar TB2