В Узбекистані доволі несподівано одночасно повідомили та про розробку свого власного бронетранспортера, але скоріше повноцінної колісної БМП, про те, що він проходить випробування та готується до постачання до збройних сил.
Сама розробка отримала назву Arslon, що з узбецької перекладається, як "Лев". І з огляду на продемонстроване, узбецькарозробка знаходиться на абсолютно новому технологічному рівні ніж російських БТР-82, які у 2019 році були замовлені у РФ. Більше того, у РФ в серії немає нічого подібного.
Читайте також: Як Швеція з майже сотнею Gripen тепер планує відбиватись від РФ
При цьому зазначено, що Arslon створений за стандартами НАТО. Хоча все ж таки мова йде просто про використання вже класичних рішень, а не про результат модернізації БТР-60, чим і є БТР-82А.
Зокрема мова йде про сучасну колісну бойову машину із вагою, як зазначається, 32-35 тонн, що дозволило встановити захист, який відповідає 6 рівню у лобовій проєкції та 4 рівню з інших боків за STANAG. Тобто мова йде про захист у лобовій проєкції від 30-мм автоматичних гармат, а по боках та з корми від 14,5-мм кулеметів.
Також йдеться про традиційне компонування з розміщенням двигуна у носовій частині з правої сторони. Це дозволяє розмістити десантне відділення у кормі, яке, з огляду на все має прохід до механіка водія.
Arslon отримав бойовий модуль із 30-мм автоматичною гарматою із цифровою системою вогню та стабілізованим оптико-прицільним модулем.
Машина розрахована на трьох членів екіпажу та до 8 осіб у десантному відділенні. Для посадки та висадки використовується рішення "двері у рампі".
Загалом Arslon виглядає доволі адекватним і з точки зору всіх інших сучасних аспектів створення машин цього класу. Наприклад, у механіка водія кабіна обладнана моніторами на які виводиться необхідна інформація та картинка з камер.
А бойовий модуль Arslon безекіпажний і керується оператором, який знаходиться між командиром та механіком водієм.
На деяких ракурсах може виникнути враження доволі малого кліренсу Arslon, але окремк зображенні у боковій проєкції знімає це питання.
Попри те, що у відео не названа розробник чи компанія виробник, на відео потрапляє кадр з логотипом Talko-Krantas. Це державне машинобудівне підприємство, яке було створено у 2018 році з метою випуску, як тоді повідомлялось, спеціальної техніки - автокранів, причепів тощо.
Водночас у результаті підприємство опановує випуск сучасних зразків колісної важкої бронетехніки на шасі 8х8.
Читайте також: "Розумні" дрони як нагальна потреба для ЗСУ: в Україні створюють "ройові" технології на базі штучного інтелекту