xcounter
#

Туреччина вижала дійсно все з танка M60: нова модульна башта MZK, яка вивела машину на інший рівень (фото та відео)

M60A3​ з MZK
M60A3​ з MZK
5650

Roketsan показав вкрай прагматичне перетворення танка 60-х років на доволі сучасну бойову машину у концепції найсучаснішого танка США

Турецька компанія Roketsan продемонструвала свою модульну башту під назвою MZK для танка M60A3, який попри свій вік залишається на озброєнні збройних сил країни.

Зазначимо, що сам танк M60 вироблявся у 1978-1983 році та є модернізацію машини розробленою на початку 60-х років. Але попри свій він Туреччина має на озброєнні, за даними Military Balance, орієнтовно понад 800 танків M60A3 в оновлених версіях, включно зі 165 M60TM Firat, та навіть близько 750 ще старіших M48A5 T2 Patton. Тому питання підтримки боєздатності таких машин є для Туреччини важливим аспектом й реалізується у межах програми TİYK-M60A3.

Читайте також: Скільки коштує високоточний снаряд Excalibur: стала відома ціна боєприпасу на прикладі Іспанії

Водночас рішення від Roketsan доволі прагматичне - підняття бойових можливостей машини шляхом повної заміни башти.

При збереженні 105-мм гармати танк отримав автомат заряджання, що дозволило скоротити екіпаж та загальну висоту машини.

M60A3 MZK
M60A3 MZK з баштою та оригінальна версія

Сама башта зварна та має помірний розмір кошика, при цьому її вага менша за оригінальну конструкцію - 13 тонн проти 14,5 тонни.

M60A3 MZK

Попри це вона має розвинутий захист з активним використанням динамічного захисту та NERA-елементів. Боєукладка у кормі башти створена з використанням вишибних панелей. На вилицях башти розміщені сенсори лазерного опромінення TLUS та системи відеоогляду Yamgoz.

M60A3 MZK

Водночас об'єктивним недоліком конструкції є те, що більша за розміром башта нависає над люком мехвода таким чином, що вибратись він з нього не має можливості.

M60A3 MZK

І єдиний варіант - розгорнути башту на 90 градусів, що дасть можливість адекватного доступу до люка механіка водія. Але звісно виникає питання штатного положення башти під час стоянки машини.

M60A3 MZK

Звісно у башту MZK має бути інтегровано сучасні прицільні прилади, нова цифрова система управління вогнем та дистанційний кулеметний модуль.

Але зрештою мова йде про танк зі 105-мм гарматою, який має вагу у 45 тонн й згадати про вимоги армії США до свого легкого танка, який зрештою отримав назву M10 Booker та тепер не класифікується, як танк.

M10 Booker та M60A3 MZK
M10 Booker та M60A3 MZK

Але у будь-якому випадку попереду M60A3 MZK

ще стадія випробувань та піддослідної експлуатації, тому до конструкції башти ще можуть бути внесені зміни, але сам підхід турецької оборонної промисловості безумовно вартий детального аналізу.

Читайте також: З’явилося відео першого польоту "вбивці ППО" для БПЛА Bayraktar, доставка міні-крилатих ракет аж на 200 км