Німецький стартап Stark, який став відомий завдяки тому, що разом із Helsing, який виробляє баражуючі боєприпаси HX-2 для України, виграв тендер на перше постачання дронів-камікадзе для Бундесверу нарешті опублікував інформацію про свою розробку Stark One Way Effector-VTO (OWE-V) - Virtus.
Як декларують розробники, дрон створено безпосередньо на основі реального бойового досвіду в Україні. І є унікальною системою вертикального злету та посадки з додаванням елементів штучного інтелекту у систему наведення.
Читайте також: MDBA продовжує возити ракети через Альпи по кілька разів, але тепер одну ракету до SAMP/T збирають не 3 роки, а лише 2
Stark має представництво не лише у Берліні та Мюнхені, а й в Києві, а місія компанії визначена, як постачання безпілотників до країн НАТО та ключових партнерів, як Україна.

Virtus має крейсерську швидкість у 120 км/год, при піке на ціль він розганяється до 250 км/год. Час у повітрі складає до 60 хвилин. Корисне навантаження може становити до 5 кг.

Дальність ураження цілі складає до 100 км та гарантується при слабому сигналі, або навіть у випадку його відсутності. Тобто виходить, що реалізована можливість автономного використання дрона, коли його можливо відправити для ураження ворожих цілей у заданому районі не розраховуючи на стабільний зв'язок.

Швидкість розгортання дрона-камікадзе у стартове положення задекларована на рівні 5 хвилин. При цьому у ньому реалізована функція Return-and-Land, якщо дрон не зможе знайти ціль, то його можливо запрограмувати на повернення та посадку. І це дозволяє використати його знову.

Важливим елементом будь-якого просунутого дрона-камікдазе є система керування. У Virtus використовується власна програмна система під назвою Minerva, яка підтримує використання одним оператором великої кількості дронів. Тобто доступне ройове використання.

У стартапі декларують, що їх виробничі потужності автоматизовані та розраховані на великий об'єм виробництва дронів. Також задекларовано, що всі ланцюги постачання європейські.

Оновлено: у попередній версії новини було зроблено припущення, що ці дрони вже використовуються в Україні безпосередньо на полі бою. Але воно не знайшло підтвердження, але представники компанії наголосили, що "Virtus пройшов місяці випробувань у складних умовах України".
Читайте також: Нідерланди ледь знайшли гроші на нові 46 Leopard 2A8, але ці танки будуть в Німеччині, бо на них нема полігону