xcounter
#

Про спустошені бази зберігання танків РФ: як насправді виглядає кругообіг металобрухту у глобальній картині (фото)

13670
Про спустошені бази зберігання танків РФ: як насправді виглядає кругообіг металобрухту у глобальній картині (фото)

РФ дійсно активно вигрібає машини із баз зберігання, але все це впирається у можливості їх відновлення, навіть за умови, що з декількох машин збирають одну, про що свідчать супутникові знімки

Після того, як сервіс Google оновив детальні супутникові знімки частини території РФ, які датовані квітнем-червнем 2023 року, з'явилась можливість побачити процес знімання танків зі складів зберігання.

Зокрема опозиційне російське видання The Moscow Times показала приклад однієї з такої бази в Улан-Уде, зазначивши, що "понад 40% старих радянських танків та бронетранспортерів було знято зі зберігання на найбільшій відомій базі зберігання військової техніки "Вагжанова".

Читайте також: США почнуть використання грошей на озброєння для України, які вивільнились через помилку на 6,2 млрд доларів

База зберігання Вагжанова
База зберігання "Вагжанова" у червні 2022 року

І дійсно, якщо порівнювати знімки між якими майже рік можливо помітити значне зменшення кількості бронетехніки.

База зберігання Вагжанова у квітні 2023 року
База зберігання "Вагжанова" у квітні 2023 року

Але з боку Defense Express зазначимо, що на цю ситуацію необхідно дивитись значно глобальніше ніж просто брати одну базу.

Наприклад, необхідно звернути увагу на 1295-у Центральну базу зберігання бронетехніки армії РФ у Примор'ї.

1295-а Центральна база зберігання бронетехніки армії РФ у червні 2022 року
1295-а Центральна база зберігання бронетехніки армії РФ у червні 2022 року

У порівнянні із минулим роком знімки за червень 2023 року показують фактично повне зникнення всіх танків, які знаходились поряд з боксами, а це машини у найкращому стані, а також частині машин у значно гіршому стані.

1295-а Центральна база зберігання бронетехніки армії РФ у червні 2023 року
1295-а Центральна база зберігання бронетехніки армії РФ у червні 2023 року

Й обидві ці бази об'єднує те, що танки, які збереглись на них - це були Т-62, Т-55 та Т-54. Й звісно для відновлення вони були направлені на бронетанковий завод, який й займається їх відновленням. А це - 103-ій бронетанковий ремонтний завод під Читою у Атамановці. Його територія станом на квітень 2022 року виглядала наступним чином:

103 бтрз квітень 2022 року
103 БТРЗ у квітні 2022 року

А ось у червні 2023 року його територія вже заставлена технікою:

103 БТРЗ у червні 2023 року
103 БТРЗ у червні 2023 року

Завдяки високій роздільній здатності супутникових знімків можливо роздивитися, що це саме і є танки, які повезли з Улан-Уде та Примор'я, але "вперлись" у пропускну спроможність самого бронетанкового ремонтного заводу.

103 БТРЗ

При цьому деякі з них, схоже, просто розбирають прямо на місті. Наприклад, видно залишки корпусів, які з'явились саме у цей період.

103 БТРЗ

Але запаси танків, які безпосередньо знаходились у 2022 році на території заводу, залишаються на своїх місцях.

103-й БТРЗ

Таким чином дуже схоже на те, що доволі велика кількість танків переміщується на бронетанковий завод, після цього вже проводиться їх оцінка, знімаються вузли та агрегати у найкращому стані та з декількох чи навіть більшої кількості машин збирається одна.

Й в результаті майданчик заводу заповнюється новими й вже остаточним металобрухтом, який не підлягає відновленню. Саме тому, зменшення навіть на половину запасів техніки на базах зберігання, не означає те, що вся вона одразу посилила російські збройні сили.

Читайте також: Як в РФ оцінили ефект від ракет "Кинжал" у війні проти України