xcounter
#

Повітряні Сили України використовують "морські бомби" з AASM Hammer​ (фото)

3789
Повітряні Сили України використовують "морські бомби" з AASM Hammer​ (фото)

Якщо при погляді на фото здається, що комплект AASM Hammer​ натягнули на бомбу, яку замазали бетоном, то у цьому є певна правда

Хоча перелік авіаційних боєприпасів, які використовують українські Повітряні сили, в цілому відомий, але часом у кадр потрапляють доволі цікаві зразки. Зокрема "морські бомби", які були помічені під крилом українського МіГ-29.

На фото, що виклав профільний український Telegram-канал - звісно, в першу чергу, комплект AASM Hammer на осколково-фугасній Mk 82 вагою 500 фунтів (230 кг). Але увагу можливо звернути на її колір та поверхню.

Читайте також: Схоже, що протягом трьох днів ЗСУ досягли рекорду по знищенню "Бук-М3", а головне - засобом за $500

Складається враження, що це взагалі бетонна бомба, чи вона покрита чимось дуже схожим. І насправді це майже так, бо це спеціальне термічне покриття, яке має відстрочити час детонації бомби під час пожежі. І таке покриття використовують на авіаносцях, точніше - на американських авіаносцях.

Mk 82 термопокриття

Водночас у повітряних силах так не роблять і на сухопутних аеродромах можливо побачити лише звичні зелені корпуси.

Mk 82

І звісно у ВМС США цим займаються не від хорошого життя. Більше того, це результат "уроку на крові" - пожежі на авіаносці USS Forrestal 29 липня 1967 року під час війни у В'єтнамі. Тоді на палубі з під крила F-4 Phanom самовільно вистрілила некерована ракета Zuni, яка влучила у бак A-4 Skyhawk.

Почалась пожежа, в якій через 1,5 хвилини здетонувала перша авіабомба, яка вбила дві пожежні бригади. Загалом вибухнули 10 бомб, була пробита палуба і вогонь розповсюдився в ангар під нею. Це коштувало життя 134 моряків, ще 161 отримали поранення, 21 літак був знищений, ще 40 пошкоджений, а ремонт авіаносця обійшовся у 72 млн тодішніх доларів та тривав 5 місяців.

Але повертаючись до "морської бомби" під крилом української МіГ-29 з комплектом AASM Hammer, що постачає Франція, можливо задатися питанням, а чи роблять так французи й чи не на фото боєприпас з єдиного їх авіаносця Charles de Gaulle.

Якщо погортати офіційні світлини французької палубної авіації, то на деяких фото можливо помітити, що на борту Charles de Gaulle ставляться до пожежної безпеки менш відповідально. Бо на більшості світлин бомби йдуть без термопокриття.

rafale m палубний

І лише на малій кількості фото можливо помітити, що частина бомб під крилом пулубних Rafale може бути додатково захищена від вогню.

rafale m палубний

Тому, скоріш за все, це говорить про те, що Україна отримує від Франції комплекти AASM Hammer окремо від бомб. А вони вже встановлюються на наявні бомби в Україні, що перетворює їх не лише на високоточні, а й далекобійні.

Читайте також: Саудівська Аравія закуповує у РФ ЗРГК "Панцирь" і це не фантазії роспропаганди: чи будуть наслідки