xcounter
#

Поляки експериментують з захистом САУ та РСЗВ від дронів та чомусь ігнорують досвід ЗСУ

2862
Поляки експериментують з захистом САУ та РСЗВ від дронів та чомусь ігнорують досвід ЗСУ

Рішення у збройних силах Польщі лише зараз провести експерименти із захистом артилерії від дронів цілком демонструють на скільки інертними можуть бути їх прийняття

Попри уявлення, що реальний досвід бойових дій та рішення, які приймають бійці на безпосередньому полі бою, мають бути найкращим показником реальної ефективності, в інших країнах все одно йдуть шляхом своїх досліджень та експериментів.

Наприклад, американські військові вирішили перевірити, а чи реально швидко взимку сідають батареї на БПЛА та які ще сюрпризи приносить погода. А от у збройних силах Польщі вирішили власноруч розробити та випробувати традиційний решітчастий захист від дронів.

Читайте також: Що це за новий надрозумний ударний дрон на 400 км від творців Switchblade, який вже може бути в Україні

Відповідні фото були опубліковані 1-ю Мазурською артилерійською бригадою із додатково захищеними самохідною артилерійською установкою K9 та 122-мм реактивною системою залпового вогню WR-40 Langusta.

І дуже схоже на те, що у Польщі вирішили, як мінімум, частково проігнорувати рішення, які відпрацьовані у Силах Оборони України. При цьому на виключно аналогічних САУ та РСЗВ і які еволюціонували з 2022 року у реальних умовах.

Зокрема, якщо взяти польське рішення із захистом K9, то рішення захистити лише башту одразу можливо вважати хибним. Якщо намір був у створенні захисту від скидів, то для атаки з гори повністю відкрите моторно-трансмісійне відділення. А якщо ще й від FPV-дронів, то для удару доступна вся бокова проєкція шасі.

K9
K9 ЗС Польщі

Хоча поляки цілком могли подивитися на досвід використання САУ Krab, які вони поставили до України. Зокрема у 26-й артилерійській бригаді ЗСУ, використано схоже рішення з решітками, але вони забезпечують значно більшу площу захисту у боковій та верхній проєкціях. І варто додати, що у Krab та K9 однакові корейські шасі.

САУ Krab ЗСУ
САУ Krab 26-ї ОАБр

А окрім металевих решіток є цілий ряд альтернативних рішень. Зокрема використання розсувних "капюшонів", які з українських танків вже кочують у на САУ. Таке рішення помічено у 44-й окремій артилерійській бригаді.

САУ Богдана
САУ Богдана 44-й ОАБр

І воно цілком може бути доповнене вже решітчастим захистом кабіни, на прикладі окремої артбригади Нацгвардії. Хоча звісно бронювання колісної та гусеничної САУ різне, але це важливо для оцінки того рішення, яке було використано поляками для захисту РСЗВ.

САУ Богдана
САУ "Богдана" ОАБр НГУ

Бо польські артилериси захистили лише вогневу частину машини, сам "пакет". Але не кабіну та мотор вантажівки.

WR-40 Langusta
WR-40 Langusta ЗС Польщі

Водночас рішення артилеристів з Нацгвардії саме таке: не лише "пакет", але й кабіну та мотор:

РСЗВ Град
РСЗВ "Град" ОАБр НГУ

Більше того, як здається, рішення розробити саме такий захист від скидів та FPV-дронів у Польщі виходить із вже дещо минулих реалій поля бою. Бо наразі ключовим є захист не лише самих артилерійських систем, а облаштування, маскування та захист вогневих та інших позицій.

САУ
САУ "Богдана" 406-ї ОАБр

При цьому вже намітився парадокс САУ, яка в умовах тотальної дронізації поля бою стає більш вразливішою за причіпну.

Читайте також: Чому для доставки майже 6 млн снарядів з КНДР для РФ знадобилось всього 64 рейси морем за 18 місяців