Досвід повномасштабної війни РФ проти України наочно показав зокрема, що з використанням дронів взимку завжди є проблеми, бо на морозі батарея швидше сідає або через погоду взагалі літати неможливо. Тому тут певною мірою дивним може виглядати те, що військові США для себе таку проблему "відкрили" лише зараз.
Однак з іншої сторони, американські військові таке "відкриття" зробили в ході певного експерименту, із якого можна винести свої корисні висновки для поточної ситуації воюючої України.
Читайте також: Через домінування БПЛА в США почали говорити про танки як "електростанції" із функцією самооборони

Якщо конкретніше, то портал Defence One пише про те, що на базі Об'єднаного багатонаціонального центру готовності (Joint Multinational Readiness Center) в Німеччині бойова група 3-ої бригади зі складу 10-ої гірської дивізії проводила різного роду тренування, зокрема по використанню безпілотників в умовах зимового клімату.
Для цих тренувань ця бойова група отримала 150 різних типів та видів, від невеликих квадрокоптерів до розвідувальних безпілотників "літакового" типу з дальністю польоту до 10 кілометрів та дронів-камікадзе неназваних типів.
В цій історії американські військові для перевірки можливостей використовувати безпілотники в умовах зими обирали дні з максимально складною погодою, наприклад мокрого снігу, сильної хмарності або інтенсивного снігопаду. Практичні результати виявились такі - заряд батарей дронів при поганій погоді взимку сідає вдвічі швидше; пропелери в таких умовах обмерзають гарантовано, а доволі часто БПЛА можуть розбитись в польоті, не виконавши своє пряме завдання.

Із такого експерименту американські військові зробили такий висновок - треба в першу чергу працювати над вдосконаленням батарей як одного із важливих елементів під дрони, та працювати над "польовими можливостями генерації електрики" в тому сенсі, щоб ті самі безпілотники можна було швидко та ефективно зарядити.
Щодо "польової генерації електрики" в цій же публікації Defence One прописаний момент, що на базі Joint Multinational Readiness Center успішну "обкатку" пройшли три протипи автомобіля ISV-Heavy із гібридною силовою установкою та настільки потужним акумулятором, що його заряду вистачило на 24 години безперебійного живлення польових засобів зв’язку на польовому пункті управління.

Від Defense Express окремо акцентуємо на двох цікавих речах. Перша - американські військові воліють сприймати досвід, набутий під час війни РФ проти України не тільки "теоретичним", але й експериментальним шляхом також. Друге - проведений військовими США експеримент показує, що треба говорити не тільки про індустрію виробництва дронів, але й індустрію виробництва елементів забезпечення під дрони також.
Читайте також: Армія США експериментує з власним 3D-друком БПЛА, це у 10-15 разів дешевше за готові, але є дві суттєві перепони