Нещодавно американська компанія AeroVironment представила свій новий надрозумний дрон-камікадзе Red Dragon. Головною особливістю якого є його автономність, він може виявляти та атакувати цілі фактично без участі оператора та в умовах відсутності GPS сигналу.
Під час конференції SOF Week 2025, представники компанії розповіли виданню The War Zone, що дрон-камікадзе Red Dragon вже був перевірений на полі бою щонайменше одним невказаним клієнтом. Від Defense Express зазначимо, що дрони різних типів від компанії AeroVironment вже досить давно застосовуються в Україні.
Читайте також: Чим Пакистан збивав індійські винищувачі та до чого тут Китай
Серед них зокрема є Switchblade 600 та Switchblade 300, що вже добре себе зарекомендували в Україні. Так, можна згадати, як Switchblade 600 у парі з розвідувальним БПЛА Shark знищують рашистський ЗРК "Тор".
Окрім лінійки Switchblade в Україні також застосовуються розвідувальні БПЛА Jump 20, а також, ймовірно, розвідувальні RQ-11 Raven. Також варто наголосити, що наразі єдиним полем бою де можливо протестувати свої системи в умовах активної роботи систем РЕБ, є тільки в Україні, тому цілком ймовірно, що Red Dragon таємно надійшли для тестувань.
Також варто наголосити, що компанія збирається створити експортну версію Red Dragon, яка не буде підпадати під дію Міжнародного регламенту торгівлі зброєю (ITAR) від Госдепартаменту США. Тому таким чином у зв’язку з політикою Дональда Трампа, компанія ймовірно зможе уникнути заборони на продаж озброєння, якщо таку буде запроваджено.

Така висока автономність у Red Dragon забезпечується завдяки оптичній головці самонаведення та візуальній системі навігації, що дозволяє дрону продовжувати виконувати завдання за умови втрати GPS сигналу. Також це дозволяє значно пришвидшити швидкість навчання операторів, адже пошук, ідентифікацію та атаку Red Dragon здійснює самостійно.

Оператору достатньо обрати зону, де ймовірно знаходиться ціль, після чого дрон висунеться в той район та почне пошук. Далі залежно від сценарію дрон або одразу автономно атакує ціль, або позначить її на мапі та буде супроводжувати, доки оператор не дасть вказівку на атаку.

В компанії декларують такі характеристики: дальність польоту зі зв'язком з оператором, 65 км, але цей показник може бути підвищений завдяки повітряним ретрансляторам. Дальність польоту в автономному режимі 400 км. Він може озброюватись кумулятивною бойовою частиною масою 10 кг або іншим корисним навантаженням типу систем радіоелектронної боротьби. Максимальна швидкість 160 км/год, а крейсерська 90 км/год.

Попри таку технологічність та високі характеристики, у компанії позиціонують Red Dragon як дешевий та масовий дрон, адже він має певні спільні частини з іншими дронами компанії.
Читайте також: Пакистан має новітні таємничі ракети Fatah на 140 км та 400 км проти С-400, але хто їх дав