xcounter
#

Чим Пакистан збивав індійські винищувачі та до чого тут Китай

J-10C ПС Пакистану
J-10C ПС Пакистану
45861

Після нічної ракетної атаки Індії на Пакистан місцеві продовжують виявляти уламки, завдяки яким можна зрозуміти з чого, чим та що збивали пакистанці

Як повідомляють у Пакистані, в ніч з 6 на 7 травня під час індійської ракетної атаки ВПС Пакистану збили близько трьох літаків ВПС Індії.

Зазначається, що серед них ймовірно, російські винищувачі Су-30МКІ та французькі Rafale. Втрата останнього вже підтвердилась, і виявилось що був збитий перший Rafale який отримала Індія.

Читайте також: Чим новий російський автономний дрон-камікадзе для ударів на 80 км значно небезпечніший за "Ланцет"

Згідно з заявою міністра закордонних справ Пакистану, ВПС для збиття застосували китайські винищувачі J-10C. Пакистан замовив 25 таких винищувачів у 2021 році, а отримав перші вже у березні 2022 року. Проте, ймовірно, крім нього могли застосовуватись і пакистано-китайські винищувачі JF-17.

JF-17
JF-17

J-10C обладнаний новітнім радаром з антенною фазованою решіткою (АФАР). Серед озброєння для повітряного бою він може використовувати ракети класу "повітря-повітря" PL-15E, уламки яких були виявлені в тому регіоні.

PL-15E це експортна версія китайської ракети класу "повітря-повітря" PL-15 (аналог американської AIM-120). У звичайної версії максимальна дальність ураження сягає 300 км, а в експортної версії 145 км. Вони обладнані активними радіолокаційними головками самонаведення, що дозволяє застосовувати їх за принципом "вистрілив та забув".

J-10C з ракетами PL-15 на внутрішніх підкрильових пілонах
J-10C з ракетами PL-15 на внутрішніх підкрильових пілонах

Також у цьому регіоні були виявлені уламки російського крісла для катапультування K-36ДМ, що належить або МіГ-29 або Су-30МКІ ВПС Індії. Можливо воно належить саме Су-30МКИ, адже тоді вони застосовували авіаційні керовані ракети для ударів по Пакистану.

Про те, що застосовувались саме BrahMos-A говорить наявність їх уламків, які серед винищувачів ВПС Індії можуть застосовуватись виключно з Су-30МКИ. На фото можна побачити твердопаливний реактивний двигун та кришку, що закриває повітрозабірник прямоточного реактивного двигуна, під час розміщення BrahMos-A (локалізований російський "Оникс") під крилом.

Але тоді необхідно знайти пояснення, чому Су-30МКИ з ракетами BrahMos-A входили у зону досяжності Пакистану, враховуючи що вони могли виконувати бойові завдання з безпечної відстані, адже ці ракети це дозволяють. Зокрема навіть "експортна" дальність BrahMos визначена у 290 км, а для Індії це національна ракета.

Читайте також: Після ймовірної передачі усіх AS90 для ЗСУ в Британії залишилось тільки 14 САУ, коли отримає нові