xcounter
#

Чим новий російський автономний дрон-камікадзе для ударів на 80 км значно небезпечніший за "Ланцет"

8290
Чим новий російський автономний дрон-камікадзе для ударів на 80 км значно небезпечніший за "Ланцет"

Назва нового російського дрона-камікадзе наразі невідома, але комплекс рішень у ньому прямо говорить про його дуже високу автономність

Російські війська почали активніше використовувати новий тип дрона-камікадзе (баражуючого боєприпасу), який за призначенням аналогічний відомому "Ланцету". Про його існування стало відомо ще у лютому 2025 року, коли ворог обмежено його використовував для ударів по Сумах.

Але зараз його використання фіксується на інших ділянках фронту, зокрема на східному напрямі. Про це пише фахівець Сергій "Флеш" Бескрестнов, який зазначає, що попри нібито стандартний вигляд, цей новий російський дрон, назва якого поки невідома, значно небезпечніший за інші. Навіть попри те, що візуально мало чим відрізняється від інших російських розробок, наприклад, "Куб-2", використання яких також помічено з зими.

Читайте також: Росіяни жаліються новій владі Сирії на диверсії українських спецслужб та несуть втрати на авіабазі Хмеймім

А все завдяки доволі коштовні та специфічну електронну начинку. Головною його особливістю є система наведення із "машинним зором". Для цього дрон оснащений потужною камерою на 14 Мп та модулем обробки відеопотоку JETSON.

Він також оснащений лазерним далекоміром, як зазначено, це пов'язано із використанням доволі довершеної системи навігації за рельєфом місцевості. Для цього також використано систему порівняння зображення з камери з еталонним, для чого на борту дрона знаходиться диск із приблизно 100 Gb інформації.

автономний дрон-камікадзе РФ

Також цей російській дрон оснащений не лише супутниковою, а й інерціальною системою навігації, остання дозволяє йому виходити у приблизний район пошуку цілі без GPS чи ГЛОНАСС. Для зв'язку дрон використовує 3G-модеми, що також означає можливість зв'язку через мережу Інтернет без обмеження дальності.

Комбінована бойова частина КОФЗБЧ-3 (за задумом об'єднує кумулятивний, осколково-фугасного та запалювального ефектів) важить стандартні для таких дронів-камікадзе 3 кг. Дальність польоту, завдяки акумулятору на 34 Ah, може становити близько 80 км.

На додачу, помічено, що в одній атаці можуть брати участь група дронів, що може бути ознакою щось схожого на ройове використання.

КОФЗБЧ-3

З боку Defense Exrpress також обережно припустимо, що наявність лазерного далекоміра також може бути пов'язана із необхідністю виміру дальності до цілі та на основі цього пошуку алгоритмами на основі розпізнання обрисів відповідника. І для цього також необхідно мати великий об'єм бази візуальних даних.

Водночас використання доволі потужної камери вказує на те, що дрон, скоріш за все, має можливість автономного пошуку цілі на значній висоті польоту. І це не просто система донаведення на ціль в умовах, коли дрон потрапляє під РЕБ, а автономна система пошуку, класифікації та атаки цілі.

При цьому акцент на автономності проглядається у рішенні із додаванням інерціальної системи навігації та, можливим системам самоорієнтуванням на основі еталонних зображень місцевості.

Загалом цей російський дрон побудований у ключі використанні доволі дорогих рішень, які роблять його значно небезпечнішим за "Ланцет". Але, цілком можливо, що наразі його оцінка за шкалою ціна/ефективність ворогом лише продовжується.

Також наводимо повідомлення Сергія Флеша:

Читайте також: Рашисти для свого морського дрона вкрали не лише концепцію, але й назву українського "Катрана"