xcounter
#

​"Оборонка" України у 2020 році: топ-5 знакових фото

​"Оборонка" України у 2020 році: топ-5 знакових фото
1915

Прийняття на озброєння комплексу "Нептун", вихід на полігон РСЗВ "Буревій", прем’єра "Сокіл-300" та інше

Defense Express відібрав найбільш знакові фотографії, які відображають одні з найголовніших подій 2020 року у сфері оборонно-промислового комплексу України.

Ці події стали результатом напруженої роботи вітчизняних зброярів, які працюють над тим, щоб українське військо мало сучасний та ефективний арсенал.

Читайте також: ЗСУ отримають комплекс "Нептун" в 2021 році: деталі контракту

"Нептун" прийнято на озброєння

Нептун Р-360
Крилата ракета "Р-360" комплексу "Нептун" за мить до удару у ціль під час фінальних випробувань

У середині червня 2020 року пройшли фінальні випробування берегового ракетного комплексу РК-360МЦ "Нептун" від ДККБ "Луч". Під час стрільб ціль була успішно знищена.

Ці випробування завершили цикл розробки абсолютно новітної для України високоточної зброї - крилатої ракети, перший політ якої відбувся у 2016 році. 23 серпня 2020 року РК-360МЦ "Нептун" був прийнятий на озброєння ЗСУ, а його творцю - Генеральному конструктору - Генеральному директору Олегу Петровичу Коростельову присвоєно звання Герой України. А напередодні новорічних свят, 30 грудня ДККБ "Луч" уклало контракт з Міноборони на поставку першого комплексу у 2021 році.

"Дзвін" для Збройних Сил України

АСУВ
АСУВ "Дзівн" дозволила у режимі он-лайн керувати підрозділами через "цифру"

На початку 2020 року Збройні Сили України вперше використали автоматизовану систему управління "Дзвін" від компанії "Еверест" під час двоступеневих командно-штабних навчань, які пройшли на Чернігівщині у середині лютого.

Ця система дозволяє військовим отримувати у режимі онлайн всю необхідну тактичну та оперативну інформацію, розподіляти завдання та цілі, фактично, створити єдиний цифровий контур управління всіма підрозділами.

Саме завдяки використанню цих систем сучасні армії отримають рішучу перевагу над противником, мінімізуючи час прийняття рішення, спираючись на детальну інформацію про поле бою.

"Сокіл-300" - БПЛА оперативного рівня

Сокіл-300
"Сокіл-300" - це очі для високоточної зброї України

ДККБ "Луч" після успіху з "Нептуном" та "Вільхою" розпочало ініціативну розробку розвідувально-ударного БПЛА "Сокіл-300". Вперше повнорозмірну модель дрону було продемонстровано 6 листопада.

Комплекс, в якому активно використовуються напрацювання "Нептуна", призначений для ведення розвідки та завдання ударів на оперативну та тактичну глибину противника. В його арсеналі оптична станція наведення, бортова радіолокаційна станція та радар з синтезованою апертурою антени, який здатний виявляти цілі на фоні землі.

Все це дозволяє України створити вітчизняний замкнений ударно-розвідувальний контур у складі високоточного ракетного озброєння та власного БПЛА.

"Козак" українського війська

Козак-2М1
"Козак-2М1" у військах отримав схвальні відгуки за свою надійність та прохідність

За 2020 рік Збройні сили України отримали на озброєння низку зразків, одним з яких став броньований автомобіль "Козак-2М1" від НВО "Практика".

3 квітня 2020 року цей бронеавтомобіль був прийнятий на озброєння ЗСУ, де вже успішно експлуатувався. Прийняттю на озброєння передували численні випробування у жорстких умовах. Наприклад "Козак-2М1" подолав понад 15 тисяч кілометрів, зокрема і по місцевості, яка призначена виключно для руху гусеничної техніки.

"Буревій" на Tatra

РСЗВ
"Буревій" може стати "першою ластівкою" глобального оновлення артилерійських підрозділів ЗСУ

"Шепетівський ремонтний завод" у листопаді

провів вогневі випробування

своєї новітньої 220-мм реактивної системи залпового вогню "Буревій". Ця розробка розглядається як заміна застарілим РСЗВ "Ураган. Випробування цієї системи ексклюзивно зафільмував Defense Express.

"Буревій" отримав вітчизняний "пакет" направляючих, цифрові системи управління вогнем та здатність використовувати далекобійні реактивні снаряди від КБ "Південне", які розробляються у рамках програми "Тайфун-2", з дальністю польоту у 65 км.

Ще однією особливістю стало використання шасі від чеської Tatra. Саме машини від цього виробника, у випадку успішного проходження всіх випробувань, можуть стати новою платформою для цілої низки озброєння ЗСУ.

Читайте також: Компанія Excalibur Army поставила Міноборони України нові 155 мм боєприпаси для проведення повного циклу випробувань САУ "Богдана"