Збройні Сили Франції проводять доволі масштабні навчання, які мають стати зміною вектора тренувань й переходу до підготовки від бойових дій в умовах асиметричної війни малої інтенсивності, до повномасштабних бойових дій із потужним противником.
Ці навчання розглядаються, як зміна парадигми й складаються з чотирьох окремих фаз, остання з яких має завершитись у травні цього року. Наразі триває друга, практична фаза? до якої залучено 7-тисячні сили, які на півдні Франції мають відпрацювати цілий комплекс. Загалом ця фаза стартувала 20 лютого та буде тривати до 11 березня, а днями перейшла в активну практичну площину.
Читайте також: Чи може Китай надати РФ озброєння таким чином, щоб це було максимально довго непомітно
Легенда навчань - НАТО протидіє вигаданій державі Mercure, яка намагається анексувати південну приморську територію ще однієї вигаданої країни Arnland. Mercure провів поступову операцію з анексії шляхом дестабілізації та дезінформації, завершив її розгортанням окупаційного контингенту. Тобто в легенді без жодного сумніву читається російська анексія Криму.
Протидія ж колективних сил включає масштабну десантну операцію із залученням всієї конвенційної потужності і акцентується на проведенні класичної десантної операції з моря та повітря.
З огляду на фото, збройні сили Франції дійсно вирішили залучити все, зокрема помічена активна участь авіаносця Charles de Gaulle, який логічно став ядром морського угрупування. А морські десантні можливості забезпечуються декількома універсальними десантним кораблями класу Mistral.
Важливу роль у навчаннях відіграє авіація, яка має завоювати перевагу у повітрі та забезпечити десантування, зокрема й з повітря у ході маневру вертикального оточення.
І саме від її дій вже залежить доля всієї операції, бо без підтримки з повітря десант, навіть, якщо він закріпитися на березі, з найважчого може розраховувати лише на колісні бойові машини AMX-10RC.
Всі використанні фото опубліковані Armée française, Marine nationale, Armée de Terre та Armée de l'Air et de l'EspaceЧитайте також: Франція збільшує закупівлю артилерійських боєприпасів, але цифри виглядають відверто замалими