Днями на одному з полігонів під егідою Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України пройшла демонстрація українських розвідувальних коптерів, які позиціонуються, як аналоги Mavic від DJI, але якими не є від слова зовсім. І це чудово, бо насправді вони є дронами для поля бою.
А загалом, як стало відомо, в Україні є близько 10 приватних компаній, які розробляють та можуть виробляти дрони подібного класу. І більшість з них якраз і брали участь у цьому заході.
Читайте також: Як Південна Корея зробила та успішно випробувала свою копію П-800 "Оникс", і чим це завершилось
Всі представлені зразки мають доволі схожі габарити, час у повітрі 40-60 хвилин, корисне навантаження у 1-3 кг тощо. Всі вони призначені для ведення спостереження, але можуть бути використані і у ролі дрона для так званих скидів.
Звісно, за оголошеними тактико-технічними характеристиками один квадрокоптер може мати 40 хвилин часу польоту, інший 60, у когось злітна вага до 4,8 кг, у когось 2,4 кг. Але концептуально вони належать до одного класу.
І всі зразки мають свої рішення щодо забезпечення роботи в умовах дії РЕБ та призначені для виконання задач безпосередньо на полі бою.
При цьому кожен з розробників приймав відповідні рішення з метою досягнення найбільшої ефективності та зручності для оператора виходячи зі свого бачення та досвіду.
Водночас, як розповіли у Мінстратегпромі, Міноборони виставляє вимоги щодо уніфікації та ремонтопридатності й розробники намагаються їх виконати.
"Задача Мінстратегпрому забезпечити наявність лінійки дронів їх високі ТТХ, які мають відповідати вимогам військових. Генштаб має визначитись із виробами, які є найкращими та будуть закуповуватись, визначити кількість. Міноборони - спланувати фінанси та здійснити закупівлю", - роз'яснив очільник Мінстратегпрому Герман Сметанін.
Також стало відомо, що окрім "Шмавіка" кодифікований був і Ptakh-S, про що також повідомили у Мінстратегпромі. Це дрон дещо потужніший й має майже вдвічі більшу злітну вагу - 4,8 кг,дальність польоту до 10 км та час у повітрі до 40 хвилин проти 2,4 кг, 15 км та 60 хвилин у "Шмавіка".
Читайте також: Російський дрон "Пародия": якісніший аналог пінопластової "Гербери", які запускають разом із "Шахедами"