xcounter
#

Як виглядають та що можуть українські розвідувальні коптери, які називають аналогами Mavic

4549
Як виглядають та що можуть українські розвідувальні коптери, які називають аналогами Mavic

Українські розробники показали свої готові до випробувань дрони, деякі з них вже успішно використовуються на фронті, а деякі пройшли кодифікацію Міноборони та можуть закуповувати централізовано

Днями на одному з полігонів під егідою Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України пройшла демонстрація українських розвідувальних коптерів, які позиціонуються, як аналоги Mavic від DJI, але якими не є від слова зовсім. І це чудово, бо насправді вони є дронами для поля бою.

А загалом, як стало відомо, в Україні є близько 10 приватних компаній, які розробляють та можуть виробляти дрони подібного класу. І більшість з них якраз і брали участь у цьому заході.

Читайте також: Як Південна Корея зробила та успішно випробувала свою копію П-800 "Оникс", і чим це завершилось

ZOOM дрон бпла квадрокоптер
ZOOM

Всі представлені зразки мають доволі схожі габарити, час у повітрі 40-60 хвилин, корисне навантаження у 1-3 кг тощо. Всі вони призначені для ведення спостереження, але можуть бути використані і у ролі дрона для так званих скидів.

PD10ND дрон бпла квадрокоптер
PD10ND

Звісно, за оголошеними тактико-технічними характеристиками один квадрокоптер може мати 40 хвилин часу польоту, інший 60, у когось злітна вага до 4,8 кг, у когось 2,4 кг. Але концептуально вони належать до одного класу.

Грифон Роксоляна X30 дрон бпла квадрокоптер
Грифон Роксоляна X30

І всі зразки мають свої рішення щодо забезпечення роботи в умовах дії РЕБ та призначені для виконання задач безпосередньо на полі бою.

Вій Крук дрон бпла квадрокоптер
"Вій Крук"

При цьому кожен з розробників приймав відповідні рішення з метою досягнення найбільшої ефективності та зручності для оператора виходячи зі свого бачення та досвіду.

Укроптер дрон бпла квадрокоптер
"Укроптер"

Водночас, як розповіли у Мінстратегпромі, Міноборони виставляє вимоги щодо уніфікації та ремонтопридатності й розробники намагаються їх виконати.

Yautja дрон бпла квадрокоптер
Yautja

"Задача Мінстратегпрому забезпечити наявність лінійки дронів їх високі ТТХ, які мають відповідати вимогам військових. Генштаб має визначитись із виробами, які є найкращими та будуть закуповуватись, визначити кількість. Міноборони - спланувати фінанси та здійснити закупівлю", - роз'яснив очільник Мінстратегпрому Герман Сметанін.

Шмавік дрон бпла квадрокоптер
"Шмавік"

Також стало відомо, що окрім "Шмавіка" кодифікований був і Ptakh-S, про що також повідомили у Мінстратегпромі. Це дрон дещо потужніший й має майже вдвічі більшу злітну вагу - 4,8 кг,дальність польоту до 10 км та час у повітрі до 40 хвилин проти 2,4 кг, 15 км та 60 хвилин у "Шмавіка".

Ptakh-S дрон бпла квадрокоптер
Ptakh-S
Читайте також: Російський дрон "Пародия": якісніший аналог пінопластової "Гербери", які запускають разом із "Шахедами"