Південна Корея систематично та в різних площинах працює над розвитком свого ракетного озброєння, і це проявляється не тільки в тому, що наприклад ця країна теж має схожі на "Искандер" свої ракети.
Якщо сказати, що у свій час південні корейці навіть працювали над своєю копією російської надзвукової ракети "Оникс", то це може прозвучати як мінімум неочікувано. Однак такий епізод справді мав місце, і ми про нього розкажемо нижче.
Читайте також: Сухопутні війська Південної Кореї мають понад 2 тисячі танків та 12 тисяч артсистем, але це не все, що треба знати
Як "вистрілила" копія "Онікса"
Якщо конкретніше, то вперше про наявність своєї копії російської надзвукової ПКР П-800 "Оникс" в Південної Кореї стало відомо у вересні 2021 року, саме у той час стало відомо про успішні випробування цієї розробки, результат яких було підтверджено візуально.
Сам факт можливої появи своєї надзвукової ПКР у Південної Кореї уже привертав увагу, бо ця країна як і на той момент (власне як і зараз) із протикорабельних ракет має лише дозвукові SSM-700K C-Star.
Про цю ракету в публічному доступі було небагато даних. Наприклад, офіційно тактико-технічні характеристики та назва не розкривались, але заявлялись оцінки експертів, що ця південнокорейська копія "Онікса" мала довжину корпусу в 6,6 метрів й стартову масу 1,5 тонн, маса БЧ – 250 кілограмів, ймовірна дальність пуску – від 300 до 600 кілометрів, швидкість польоту – 3 Мах.
При цьому також звучали припущення, що Південна Корея свою копію "Онікса" може використати для оснащення берегової оборони та як елемент озброєння перспективних есмінців проекту KDX-3, і що така ПКР потрібна Сеулу скоріше як елемент стримування КНР, аніж Північної Кореї.
Звідки взяли технології і чим завершилось
Скільки часу Південна Корея могла працювати над створенням своєї копії "Онікса", залишилось якби "за кадром", більше уваги привертало питання походження "заготовок" по цій розробці.
Провідною в ЗМІ тоді заявлялась версія, що Південна Корея могла отримати необхідні технологічні рішення для створення власної копії "Онікса" напряму від російської корпорації "Алмаз-Антей".
Але тут привертає увагу такий момент: в тому ж вересні 2021 року аналітик H I Sutton в своїй інфографіці по південнокорейським субмаринам типу KSS-III вказував, що ці підводні кораблі можуть бути оснащені зокрема ракетами BrahMos, індійською копією "Онікса", хоча при цьому у відкритому доступі не було повідомлень про можливі наміри Південної Кореї придбати власне "БраМос".
Однак в підсумку ця історія завершилась по суті нічим, станом на 2024 рік нема ніяких даних, чи розвивала далі Південна Корея свій проект по копії "Онікса".
Читайте також: Якщо уже мова про військових КНДР в армії РФ, то варто згадати і про "китайських добровольців" у Корейській війні