xcounter
#

БПЛА-штурмовик Mojave для зльоту з ґрунтових аеродромів від творців MQ-9 Reaper: як це буде працювати

4659
БПЛА-штурмовик Mojave для зльоту з ґрунтових аеродромів від творців MQ-9 Reaper: як це буде працювати

Mojave, який може злітати з ґрунтових майданчиків довжиною у 122 метри - це фактично безпілотний штурмовик, і якщо не A-10, то не гірший за OV-10 Bronco

General Atomics, яка є одним з провідних у світі розробників та виробників БПЛА, зокрема таких як MQ-1 Predator та MQ-9 Reaper, продовжує просувати свій дрон Mojave. І якщо БПЛА часом сприймаються, як доволі тендітні вироби, то Mojave має концепцію, яка знищує це уявлення.

Головна ідея розробки - створити ударний БПЛА, який буде експлуатуватись з ґрунтових аеродромів, а все що необхідно для його експлуатації вміщується в один C-130 Hercules. Як це буде виглядати компанія поки показала на демонстраційному комп'ютерному ролику:

Читайте також: Стало остаточно відомо, коли ж танки Abrams приїдуть в Україну бити рашистів

Зазначається, що час на розгортання у бойову готовність складає лише 1,5 години, після чого підрозділи отримують у небі потужну ударну платформу, яка здатна нести до 16 ракет Hellfire, які загалом важать 736 кг, або інше озброєння включно з високоточними бомбами на семи вузлах підвіски. У випадку потреби дрон можливо озброїти й менш коштовними засобами знищення ворога, включно із контейнерами з кулеметами M134 Minigun.

БПЛА Mojave

Таким чином Mojave - цефактично безпілотний штурмовик, який може бути розгорнутий у відповідному районі за мінімально можливий час, у найбільш спартанських умовах, а окрім безпосереднього знищення ворога, ще й виконувати традиційні задачі з розвідки, наведення високоточного озброєння та коригування вогню.

При цьому замість звичної оптико-прицільної станції пропонується оснащення РЛС, яка здатна розрізняти цілі на фоні землі, хоча підвіска контейнеру на кшталт Liteningне вбачається складним.

БПЛА Mojave

У розвідувальній версії, час у польоті складає понад 25 годин, при навантаженні у 12 ракет Hellfire час у повітрі становить 3 години. Поняття дальності керування для Mojave не існує, бо використовується супутниковий канал управління, а керувати ним можливо через звичайний ноутбук.

БПЛА Mojave

Для того, щоб Mojave міг здійснювати зліт та посадку на невеликі ґрунтові аеродроми General Atomics значно посилили шасі, використали потужну механізацію крила. Й мінімальна довжина майдачничка для зльоту становить всього 122 метра, для версії з 12 Hellfire - 304 метра.

БПЛА Mojave

10 травня у General Atomics показали, як дрон злітає зі звичайної смуги без навантаження, на що йому знадобилось близько 90 метрів, а також здійснює посадку дійсно на "п'ятачку".

Водночас мінімізація злітно-посадкової смуги для Mojave хоча й дійсно має значення, але все одно для C-130 Hercules, який вбачається основним засобом для перевезення дрона у район операції, мінімальною дистанцію для зльоту - 427 метрів.

БПЛА Mojave

Зрештою зараз Mojave демонструє можливість отримання доволі потужного дрона для безпосередньої повітряної підтримки, й якщо не аналога легендарного A-10, то, як мінімум OV-10 Bronco.

OV-10 Bronco

Й в цілому така концепція ударних дронів, як мінімум потенційна цікава, з огляду на мінімізацію вимог до експлуатації у поєднанні із широкими бойовими багатофункціональними можливостями.

БПЛА Mojave
Читайте також: Чи справді Су-24М може бути носієм Storm Shadow, і чи давали раніше британці ще комусь такі ракети