xcounter
#

Baltic Air Policing проти російської загрози: унікальні фото винищувачів F-16, які чергують у небі НАТО

Baltic Air Policing проти російської загрози: унікальні фото винищувачів F-16, які чергують у небі НАТО
1949

Протягом кількох тижнів існують постійні побоювання, що нарощування російських військових сил у районах вздовж західних кордонів РФ, а також у Білорусі, може бути частиною підготовки до початку нового вторгнення в Україну. Сполучені Штати та інші члени НАТО, у свою чергу, роблять кроки, які повинні стримувати Росію.

Саме на цьому геополітичному тлі польський фотограф Бартек Бера (Bartek Bera) зробив серію приголомшливих знімків польських та бельгійських винищувачів F-16 Viper, які зараз виконують завдання повітряної поліції вздовж північно-східного флангу НАТО. Ці фото зробленні на авіабазі Шяуляй у Литві. Це одна з двох баз, які НАТО використовує для підтримки своїх операцій Baltic Air Policing. Інша авіабаза - це Амарі в Естонії.

Читайте також: Пілот вистрибнув, літак полетів: нові комічні подробиці аварії на Сахаліні винищувача Су-35С

Змінні загони винищувачів з різних членів альянсу проводять чотири місяці на цих базах у ролі повітряної поліції. Незважаючи на таку назву, ці літаки забезпечують потенціал швидкого реагування на будь-яку потенційну ворожу повітряну діяльність, яка може виникнути у повітряному просторі НАТО в Балтійському регіоні.

Ці фото, окрім підписників Бартек Бера (Bartek Bera) вразили журналістів видання The Drive. Ми також хочемо, щоб ці фото побачили і читачі Defense Experss.

На знімках видно, що F-16 Viper військово-повітряних сил Польщі та Бельгії несуть чергування з озброєнням. Польські літаки мають ракети класу "повітря-повітря" середньої дальності AIM-120C (AMRAAM) та ракети малої дальності AIM-9X Sidewinder під кожним крилом.

Польські Vipers також оснащені підвісними контейнерами Lockheed Martin AN/AAQ-33 Sniper Advanced Targeting Pods (ATP), які призначені для використання під час ударів "повітря-земля" та розвідувальних місій, але також можуть бути використані для виявлення повітряних цілей на великих відстанях, вдень або вночі. Це значне розширення можливостей потенціалу F-16 для виконання бойових місій.

Бельгійські винищувачі озброєні ракетами AIM-120A/B (AMRAAM), а також старіші моделями Sidewinder, а саме - варіантами AIM-9L/M. Усі моделі F-16 також мають внутрішню 20-мм гармату M61 Vulcan.

Читайте також: Су-57 втратив "невидимість": американці показали, як легко виявляти з космосу китайські та російські стелс-літаки та кораблі