Видання ІА "ОПК", посилаючись на інформацію від власного джерела на ДП "Завод "Генератор" (входить до складу ДК "Укроборонпром"), повідомило, що на держпідприємстві опанували виробництво клістронів UA КІУ- 43 для підтримки експлуатаційного ресурсу ЗРС С-300.
Нові вироби мають працювати до 1500 годин у звичайному режимі й до 1200 годин в бойовому. Наразі партія клістронів вже знаходиться у військах, а підприємство здійснює моніторинг та дослідження, які мають підтвердити їх заявлені технічні характеристики.
Читайте також: За останні 2 роки прийнято на озброєння ЗСУ понад шістдесят зразків ОВТ: "Біла книга 2019-2020"
Також відзначається, що на Заводі "Генератор" і раніше виготовлялися деякі з видів клістронів (вироби UA КІУ- 5, UA КІУ- 7) але нині освоєно виробництво нового виробу - UA КІУ- 43.
Нагадаємо, у березні цього року, прес-служба Концерну вже публікувала дещо схожу новину, проте там мова йшла не про "виробництво", а про "поглиблений ремонт надвисокочастотних приладів КИУ-43".
При цьому було відомо, що у попередні роки держпідприємство проводило звичайний ремонт тих же клістронів КИУ-43 в інтересах Збройних Сил України у штатному режимі.
Водночас у жовтні 2020 року, директор ДП "Завод "Генератор" Володимир Ольшанський також повідомляв про розробку неназваного нового приладу (клістрона) за власні обігові кошти підприємства й перехід до виготовлення його макетних зразків, з одночасним виконанням поглибленого ремонту цих пристроїв.
Читайте також: Вищі обороти "ракетної програми": Мінстратегпром планує будувати нові потужності Павлоградського хімічного заводу