У прес-службі ДК "Укроборонпром" сьогодні заявили: ДП "Завод "Генератор" стало першим та єдиним в Україні підприємством, що освоїло поглиблений ремонт надвисокочастотних приладів КИУ-43 для зенітних ракетних комплексів типу С-300ПТ(ПС).
При цьому заявляється, що "Генератор" отримав низку новітнього обладнання, тому може ремонтувати надвисокочастотні прилади навіть з найскладнішими пошкодженнями.
Читайте також: Припинення автоматизації ЗСУ - це саботаж: пряма мова розробника АСУВ "Дзвін" (відео)
Своє повідомлення прес-служба "Укроборонпрому" завершила наступною фразою: першу партію відновлених КИУ-43 підприємство відвантажило Збройним силам України у лютому–березні поточного року.
Незрозуміло, в чому саме предмет новизни у вищезгаданому повідомленні Концерну "Укроборонпрому". Адже Держпідприємство "Завод "Генератор" і так в штатному режимі у попередні роки проводило ремонт тих же клістронів КИУ-43 в інтересах Збройних Сил України.
Більш того: як писав Defence Express, у жовтні 2020 року ДП "Завод "Генератор" заявляв про те, що він завершує розробку власного підсилювального пристрою для зенітно-ракетних комплексів та радарних систем. І що єдиний стримуючий фактор: низький обсяг замовлень на продукцію заводу від Збройних Сил України.
Поява новини на сайті Концерну про "Генератор" та його успіхи в опануванні глибокого ремонту клістронів співпала з іншими новинами на цю тему.
А саме - з обшуками в офісі та на квартирах працівників підприємства "Укроборонсервіс" (входить до складу ДК "Укроборонпром"), де представники СБУ шукали клістрони, які начебто постачаються до українських С-300 з Російської Федерації силами посередників.
За деякою інформацією, саме "Укроборонсервіс" в рамках виконання державного оборонного замовлення мав виконати ремонт двох комплексів С-300, для ремонту яких і мали застосувати клістрони, що були вилучені під час обшуку. Про це стало відомо з матеріалу, який 25 березня було розміщено на сайті видання "Цензор".
Оснащеність вітчизняної протиповітряної оборони усіма необхідними комплектуючими, у тому числі вітчизняного виробництва – питання критичне для обороноздатності України.
Defence Express стежитиме за ходом подій та інформуватиме.
Читайте також: Миколаївський суднобудівний завод відремонтує "Прилуки": чи поставлять на катер морський "Нептун"