Державне підприємство "Миколаївський суднобудівний завод" у квітні цього року почне доковий ремонт кораблів Військово-Морських Сил України – катера "Прилуки" та рейдового тральника "Генічеськ".Такий висновок можна зробити з інформації, оприлюдненої на сайті Миколаївської міської ради.
"1 квітня з 12 до 13 години в Миколаєві розведуть Південнобузький та Інгульський мости. В акваторію ДП "Миколаївський суднобудівний завод" увійде Ракетний катер "Прилуки" і рейдовий тральщик "Генічеськ". Резервний час - 2 квітня з 12 до 13 години. Просимо миколаївців врахувати інформацію при плануванні свого маршруту", - йдеться у повідомленні на сайті міської ради Миколаєва.
Читайте також: ЗСУ відпрацьовували знищення БПЛА-порушників та пунктів їх дислокації в Криму (відео)
За наявними даними, востаннє доковий ремонт рейдового тральника "Генічеськ" виконувався у 2015 році, тоді підрядником було приватне підприємство "Магістраль – Південь", розташоване в Миколаєві.
Катер "Прилуки" востаннє доковий ремонт проходив восени 2018 року. Тоді з цього корабля демонтували пускові установки застарілих ракет "Термит", а самі "Прилуки" - перекваліфікували із класу "ракетний катер" до класу "патрульний катер".
Після цього ВМС України залишились без свого єдиного корабля, що мав пускові установки для протикорабельних ракет.
І такий аспект створює певні проблеми у розробці та постановці на озброєння Збройних Сил України корабельної версії ракетного комплексу "Нептун": корабель-дослідна платформа для проведення запусків буде потрібен.
Як уже розповідав Defence Express, "найближчий" варіант для озброєння корабельним "Нептупном" - турецькі корвети класу Ada, перший з яких має бути готовий на рівні 2023 року.
До того ж, саме тому в українському варіанті передбачено можливість використання різних протикорабельних ракет.
Якщо у базовому варіанті він озброюється американським Harpoon чи турецькою Atmaca, то його арсенал буде розширений норвезькою Naval Strike Missile, а після прийняття на озброєння - морським варіантом "Нептуна".
Проте, знову згадуючи про час, який необхідний для випробувань, скоріш за все, морська версія вітчизняної ракети не з’явиться раніше 2024-2025 року. Із якого корабля будуть проводить тестові пуски корабельного "Нептуна" - питання відкрите.
І тут виглядає доцільним, аби на той же катер "Прилуки" в перспективі було встановлено пускові установки для запуску "корабельної" ракети Р-360 із складу комплексу "Нептун".
Читайте також: Подальші кроки "Нептуна": як буде розвиватися комплекс РК-360МЦ