xcounter
#

​Укроборонпром потайки відібрав нерухомість заводів по всій країні: під ударом "Антонов", ХКБМ, Завод ім Малишева та інші (документ)

Цехи "Житомирського бронетанкового заводу" повністю переписано на "Укроборонпром"
Цехи "Житомирського бронетанкового заводу" повністю переписано на "Укроборонпром"
23566

ДК "Укроборонпром" відібрав у власних підприємств цілі виробничі комплекси

Держконцерн "Укроборонпром" переписав на себе виробничі та адміністративні приміщення десятків оборонних заводів, що входять до його складу.

Про це свідчать записи у державних реєстрах, які показують масштабну перереєстрацію прав власності.

Читайте також: "Оборонка" без глянцю: Олег Уруський про реформу ОПК, "Укроборонпром", ДОЗ, чужу зброю та "золоту картку"
ХБТЗ
У заводів відчужені цілі виробничі комплекси

Мова йде про переписування на себе виробничих приміщень "Антонова", "Харківського конструкторського бюро з машинобудування ім. Морозова", "Зорі-Машпроект", "Заводу ім. Малишева", "Житомирського бронетанкового заводу", "Львівського авіаційного заводу" та ще десятків підприємств по всій країні.

Зоря-Машпроект
У переліку майна ДК "Укроборонпром" фігурує приміщення "Зорі-Машпроект"

Фактично "Укроборонпром", як окрема юридична особа з власним статутом та бюджетом, відчужив майно у інших юридичних осіб.

І якщо станом на початок 2019 року у власності самого концерну перебувало лише 1,5 поверхи у Києві на Дегтярівській 36, то тепер на нього записано понад 200 комплексних об’єктів, загальна вартість яких, лише у вигляді землі, сягає мільярдів гривень.

Антонов
"Антонов" вже залишився без трьох цехів

Наприклад, тепер ДК "Укроборонпром", володіє понад 630 тисячами квадратних метрів приміщень, в яких збирається, модернізується та ремонтується бронетехніка силами ХКБМ та "Заводу ім. Малишева".

При цьому звертає увагу доволі дивна обставина, коли дата державної реєстрації, якимось чином випереджає підставу виникнення права власності.

Зокрема, споруда М/3-4 на 32 тисячі "квадратів" зареєстрована за "Укроборонпромом" 19 березня 2020 року, а право власності на неї виникло лише 29 липня.

Більше того, 21 липня "Завод ім. Малишева", попри стан банкрутства, завершив тендер на оцінку нерухомості, в якому вказав, що ця споруда знаходиться у його власності. Відповідна документація доступна на сервісі Prozorro.

Окрім "танкових гігантів" без своїх приміщень залишився "Антонов". 15 січня 2020 року за концерном було зареєстровано право власності на корпуси 23, 24 та 73. Це саме ті цехи та елінги, де знаходяться не тільки виробничі приміщення заводу, а і зберігаються літаки.

Водночас тепер у власності "Укроборонпрому" знаходиться нерухомість "Житомирського бронетанкового заводу".

У реєстрі майна концерну також записані приміщення "Зорі-Машпроект", "Львівського авіаційного заводу", підприємств у Шостці, Миколаєві, Запоріжжі, Івано-Франківську, Хмельницьку, Миколаєві, Ізюмі та інших містах.

Нижче ми надаємо повний перелік майнових комплексів, які тепер знаходяться у власності "Укроборонпрому", в якому працює десь 300 менеджерів, а не заводів з тисячними колективами.

Редакція Defense Express, розуміючи справжню критичність цієї інформації, сподівається, що мова йде лише про технічний збій у системі державних реєстрів. Бо таємне переписування на себе майна цілих оборонних заводів - це найбільше рейдерство за всю історію України. Більш того, мова йде про основну частину всього оборонно-промислового комплексу країни.

Додамо, що про такі "оборудки" з нерухомістю ніхто з керівництва концерну жодного разу не говорив, попри декларовану відкритість "нової команди".

Ігор Фоменко
Ігор Фоменко з 6 жовтня 2020 року виконує обов'язки очільника "Укроборонпрому"

Також залишається питання з корпоратизацією підприємств, про яку постійно говорять в "Укроборонпромі". Якщо інформація правдива, то на корпоратизацію будуть виставлені абсолютно пусті заводи, без приміщень та виробничої бази, що знизить їхню вартість до "нуля".

Defense Express звертається із відповідними запитами до самого "Укроборонпрому", Міністерства юстиції України, а також до інших профільних органів влади з проханням підтвердити чи спростувати цю інформацію.

Оновлено:

Директор з управління активами "Укроборонпрому" Мустафа Найем прокоментував скандал навколо інформації з державних реєстрів. Проте відповідь, яку сам Найем назвав офіційною, насправді створила ще більше запитань.

Зокрема твердження директора з управління активами "Укроборонпрому", що "під час державної реєстрації права власності на нерухоме майно наші підприємства ЗАВЖДИ вказували і вказують власником державу Україна в особі відповідного органу управління - Концерн "Укроборонпром" - є неправдивим, про що свідчать державні реєстри.

Наприклад, держкомпанія "Укрспецекспорт", що входить до складу ДК "Укроборонпром", записана як суб'єкт речового права стосовно приміщення у будівлі на Дегтярівській, 36 у Києві. Без зазначення концерну, як власника.

Більш детально про "нестиковки" відповіді Мустафа Найема з реальним станом справ у окремому матеріалі Defense Express.

Читайте також: ​Укроборонпром збрехав про "оброк" з підприємств та переклав відповідальність за долю ХДАВП