Український оборонно-промисловий комплекс схоже що розгорнув виробництво корпусів до артилерійських боєприпасів практично всіх калібрів. Мова йде як і про радянські 152 та 122 мм, а також і про натівські 155 і 105 мм.
Про це свідчить представлена на виставці IDEF-2025 в Туреччині інформація від вітчизняної "Спецтехноекспорт". Але ця компанія є "спецекспортером" тобто зазвичай представляє продукцію інших підприємств вітчизняного ОПК.
Читайте також: Нові танки Leopard 2A8 настільки дорогі, що Чехія змушена розглядати залучення європейських кредитів SAFE

Також можна зробити припущення, що якщо проводиться виробництво корпусів, то ці боєприпаси випускаються для потреб Сил оборони України. Фото на підтвердження цього існують щодо вітчизняних 155-мм, 122-мм та 152-мм снарядів.
Якщо розглянути детальніше, то в Україні виробляють корпуси одразу до двох типів 155-мм уламково-фугасних боєприпасів. Мова йде про звичайний M107M1 та снаряд підвищеної дальності M795.

Щодо радянських снарядів то тут представлені 152-мм та 122-мм уламково-фугасні боєприпаси. Що цікаво, не вказана назва, але зазначено, що вони використовуються з причіпних гаубиць Д-20 та Д-30.

Якщо вказані перед цим вироби вже світилися на фронті, то приємною несподіванкою стала поява 105-мм уламково-фугасних артилерійських снарядів. Хоча раніше і повідомлялося про плани розгорнути їхнє виробництво, про його початок не було відомо публічно.
Також цікавими тут є і гармати, де серед очікуваних M102 та L118 вказана невідома 105 SB. Єдина згадка останньої відповідає проєкту гладкоствольної гармати від Rheinmetall, яка призначалася взагалі для встановлення на танки.

На виставці також представили корпуси до мінометних мін калібрів 81, 82 та 120 мм. Причому останні вказані у двох версіях: зі сталі та чавуну. Такі вироби активно світилися у використанні Сил оборони.
Від різного використаного матеріалу залежать габарити боєприпасу, його вартість та уражаючий ефект. Сталь зазвичай використовується як надійний вибір з більшою вибуховою дією, в той час, як чавун забезпечує більшу кількість уламків.

Представили й корпус до 60-мм мінометної міни, про серійне виробництво яких також було відомо раніше. Причому можна згадати, що компанія "Українська бронетехніка" на основі таких боєприпасів розробила FPV-дрон.
Завершується цей список корпусом 125-мм уламково-фугасного снаряда, який призначений для використання у радянських та пострадянських танкових гарматах. Про початок їхнього виробництва вже давно відомо.

Звісно, виникає питання, чому не пропонуються повноцінні боєприпаси, а лише корпуси до них. Тут зазначимо, що наразі в Україні все ще нема виробництва вибухових речовин для комплектації снарядів, в той час, як імпортні знаходяться в суттєвому дефіциті в усьому світі.
Також зазначимо, що можна використовувати різні суміші для комплектування залежно від ситуації та потреб замовника. Однак це матиме серйозний вплив на характеристики боєприпасів.

Звісно, можна сказати, що представлення корпусів не значить, що український ОПК вже виготовляє всі ці снаряди, але враховуючи наявність візуальних доказів використання на фронті щодо більшості зазначеної в матеріалі продукції можна припустити, що це актуально для всіх.
Читайте також: Таїланд має зокрема 49 ОБТ "Оплот", наскільки ймовірне їх використання проти Камбоджі, що має всього 200 танків