xcounter
#

"Українська бронетехніка" та CSG уклали угоду по снарядам, яка має стратегічне значення для артилерії ЗСУ

6126
Снаряди калібру 155-мм, фото ілюстративне
Снаряди калібру 155-мм, фото ілюстративне

Вітчизняна "оборонка" спільно з європейськими партнерами запустила проект, який несе одразу кілька переваг для нашої обороноздатності

Вітчизняна оборонна компанія "Українська бронетехніка" та Czechoslovak Group (CSG), один з найбільших оборонних холдингів Європи, уклали угоду передбачає отримання вітчизняним підприємством ліцензій на виробництво різноманітних артилерійських боєприпасів натівських калібрів.

Про це в ефірі програми Security Talks з Валентином Бадраком розповів генеральний директор "Української бронетехніки" Владислав Бельбас, пише прес-служба компанії (нижче ми наводимо повний випуск цієї програми).

Читайте також: Бельгійці порахували ціну й темпи виробництва "Богдани" та інших САУ, та які з того висновки

В цьому повідомленні деталізується, що угода передбачає отримання ліцензій на виробництво зокрема стандартних 155-мм снарядів M107, снарядів калібру 155-мм підвищеної могутності L15, снарядів підвищеної дальності, 105-мм снарядів та 120-мм танкових снарядів. Тобто, за словами генерального директора "Української бронетехніки", тут мова буквально про "мегапроект по забезпеченню натівськими артилерійськими боєприпасами".

Умови цього проекту передбачають, що на старті рівень локалізації передбачає виконання понад 50% усіх робіт на потужностях в Україні, на подальших етапах – виконання в Україні 80% усього об’єму необхідних робіт, а інші 20% перекриватиметься імпортом.

Оскільки зараз ключовим питанням у виробництві артилерійських снарядів є наявність порохових зарядів й комплектуючих, зокрема підривника та капсюля, то тут важливе саме те, що європейські партнери гарантують нашому ОПК поставку відповідних елементів для вітчизняного виробництва боєприпасів.

Виробництво 155-мм снарядів, фото ілюстративне

Натомість український ОПК гарантує придбання певних обсягів готової продукції, що важливо для європейський партнерів, коментує Владислав Бельбас.

За його словами, реалізація спільного проекту із CSG по виробництву боєприпасів несе одразу кілька позитивних аспектів для українського ОПК, які формулюються так - "По-перше, ліцензія – це якість. По-друге, ми отримуємо гарантію поставки комплектуючих. По-третє, це хороший проект з точки зору торгівельного балансу, бо виконуючи частину робіт в Україні ми зменшуємо вартість продукції".

Від Defense Express підкреслимо, що окреслений вище проект має справді стратегічне значення для артилерії ЗСУ ось в якому ракурсі – чим ширшою буде виробнича база під боєприпасів натівських калібрів, зокрема на потужностях українського ОПК, тим більше в нашого війська буде можливостей по поступовій відмові від артилерії радянських зразків, і натомість - розширення парку артилерії натівського стандарту.

Раніше ми також писали про те, що Румунія хоче запустити завод тротилу, що в простої з 2004 року, і це вигідна історія для України.

Читайте також: Чим важливо, що бойові бригади НГУ отримали санітарно-евакуаційні машини на базі "Новатор-2"