Незалежний аналітичний центр Breugel, що розміщений в Брюсселі, опублікував доповідь, присвячену поточному стану справ у виробництві зброї в країнах Заходу.
Із найцікавішого, що можна виділити в тексті цього документу – підрахунки аналітиків згаданого центру, які на основі даних з відкритих джерел вивести орієнтовну вартість й темпи виробництва української САУ "Богдана" та інших самохідних артилерійських установок, і заодно "бонусом" наводяться обчислення вартості по деяким зразкам танків.
Читайте також: Від замовлення до перших поставок для України новітніх 155-мм САУ DITA минуло лише 9 місяців, і це дуже показово
Такі підрахунки мають цілком практичний сенс, бо вони наочно говорять про ефективність виробництва у тих чи інших країнах, та які проблеми при цьому спостерігаються.
На думку авторів аналітичного центру Breugel, найвищий показник вартості мають німецькі САУ PzH 2000 та RCH 155, де оціночні цифри складають 17 мільйонів євро та 11,08 мільйона євро.
Як можемо побачити на наведеній нижче інфографіці, показники річного обсягу виробництва та поточної вартості тої чи іншої САУ між собою цілком корелюються. При цьому найбільш оптимальною така кореляція виглядає саме у випадку із українською САУ "Богдана", де оціночна вартість складає 2,3 мільйони євро, а обсяг виробництва – понад 150 одиниць на рік.
По тій же САУ CAESAR показники оцінюються в 6 мільйонів євро та до 80 одиниць відповідно.
Вкрай низькими виглядають наведені показники по вартості M109 та російської САУ "Мста-С", самі автори доповіді при цьому ніякі уточнення не наводять. Тому тут можемо лише припускати, що в даному випадку мається на увазі орієнтовна вартість відновлення та модернізації вживаних машин цього типу.
Окремі питання викликає "бонусна" табличка по вартості деяких танків, яка також наводиться в тексті цієї доповіді. Для початку, не зовсім ясно, на якій основі відбувався підбір моделей для порівняння показника вартості, ну і також є питання до самих показників ціни.
Бо раз на то пішло, по "Абрамсу" актуальною можна вважати вартість взагалі у 44 мільйони доларів за одиницю, на прикладі дозволу на продаж цих танків Бахрейну в березні 2024 року.
Однак вцілому автори доповіді слушно окреслюють тенденцію, що повільне масштабування виробництва озброєння в країнах Заходу приводить до високих показників вартості та повільних темпів виготовлення.
Читайте також: Один із штурмових полків ЗСУ "засвітив" цікаве озброєння від Іспанії для утилізації окупантів