Прес-служба Нацгвардії розповіла, що бойові бригади НГУ отримали в своє розпорядження санітарно-евакуаційні автомобілі на базі бронемашин "Новатор-2", котрі виробляє компанія "Українська бронетехніка".
В самому повідомленні підкреслюється, що передані машини – уже серійного виробництва, а до запуску в серію дослідний зразок санітарно-евакуаційної машини на базі "Новатор-2" два місяці проходив випробування у зоні бойових дій.
Читайте також: Ребус від СтратКому про метелик, шторм та удари по РФ: чи натяк на нові далекобійні ракети України
Зазначається, що санітарно-евакуаційні автомобілі на базі "Новатор-2" мають мають рівень захисту STANAG 2 та оснащені засобами радіоелектронної боротьби для протидії ворожим безпілотникам.
Одна така машина може взяти на борт шість поранених у положенні сидячи або ж чотири поранених у положенні лежачи. Внутрішній простір машини компонований так, щоб там було зручно розміщувати медичні інструменти та крапельниці.
Як окремо підкреслив заступник командувача Національної гвардії України бригадний генерал Олександр Білоус, цей броньований медевак розроблявся по технічному завданню, яке видала саме НГУ. Ну й окрім ергономічності для розміщення наших поранених бійців та захищеності, ця машина також володіє високим рівнем маневреності, який необхідних для прямого виконання своїх завдань.
Від Defense Express у цій історії пропонуємо звернути увагу на ось такий момент. Про саму необхідність масового та захищеного транспорту для потреб медичної евакуації наших бійців на фронті можна навіть не розповідати додатково, бо ця потреба й так є очевидно, але інша справа – наявність серійного рішення, яке б дозволяло задовольнити цю потребу.
Як можемо побачити із наведених вище характеристик, санітарно-евакуаційна машина на базі "Новатор-2" як серійний виріб якраз підходить під задоволення цієї потреби. І це якраз один із прикладів того, як українська оборонна промисловість активно працює для того, щоб забезпечити наших захисників на фронті усім необхідним.
Раніше ми писали про те, що від замовлення до перших поставок для України новітніх 155-мм САУ DITA минуло лише 9 місяців, і це дуже показово. Тим більш, що ці самохідні артустановки постачались саме для артилерійських підрозділів Національної гвардії України.
Читайте також: Яку деталь відомо про адаптацію наших Су-25 під французькі AASM Hammer, та що привертає увагу