Управління стратегічних комунікацій СтратКом з нагоди Дня ракетних військ і артилерії ЗСУ, який щорічно святкується 4 грудня, опублікувало вітання, яке, з огляду на реакцію у соцмережах, було сприйнято, як "ребус".
"Український ефект метелика. Коли в Україні метелик змахує крильцями - у росії починається "шторм", - йдеться у дописі. А на фото - пульт управління та вибух.
Читайте також: Яку деталь відомо про адаптацію наших Су-25 під французькі AASM Hammer, та що привертає увагу
Також сьогодні міністр оборони України Рустем Умєров повідомив про те, що в Україні масштабовано серійне виробництво далекобійних версій ракет "Нептун", які вміють бити по наземних цілях. А "Паляниця", яка була створена у приватному стартапі пішла у серійне виробництво.
Водночас повідомлення СтратКому містить кілька підказок, або пасток. Перша - це взяте у лапки слово "шторм". Воно відсилає до Storm Shadow, але це крилата ракета повітряного базування. Друге - це фото пульта, який є пультом бойового управління ракет у системі HIMARS.

З огляду на це, або можливо припустити зовсім фантастичні речі на кшталт того, що Storm Shadow змогли інтегрувати до HIMARS. Бо інтеграція цієї ракети до HIMARS ускладнена її габаритами, довжина - 5,1 метра, до яких ще необхідно буде додати довжину прискорювача. Водночас габарити стандартного пускового контейнера HIMARS розраховані на довжину близько 4 метрів.
Тому навіть інтеграція до GMARS (спільний проєкт Lockheed Martin та Rheinmetall) крилатої ракети AGM-158 JASSM довжиною 4,3 метра - лише один з далекоглядних планів.
На всяк випадок додамо, що довжина ракети "Нептун" у першій протикорабельній версії - близько 5 метрів разом із прискорювачем. Тому запхати її у HIMARS так просто не вийде, особливо якщо мова йде про ракету зі збільшеною дальністю, що може означати її більші габарити.
Також наявні зображення "Паляниці" прямо говорять про те, що вона має крила, що не складаються. Тобто ця крилата ракета також навряд запускається з транспортно-пускового контейнера.
Саме тому варто просто пам'ятати, що часом поздоровлення - лише поздоровлення, а от серійне виробництво власних "Нептунів" та "Паляниць" - це про реальні далекобійні можливості України.
Читайте також: У НАТО підтвердили надання ЗРК на заклик України надати 20 систем ППО: чи взагалі це реально