Про це повідомляє спеціалізоване інтернет-видання ArmyRecognition з посиланням на начальника відділу розвитку ПрАТ НВО "Практика" Сергія Вілкова.

З бронемашинами від ПрАТ НВО "Практика" в Індонезії вже знайомі. За наявною у Defense Express інформацією, до Індонезії у 2021 було поставлено дві БМ "Козак-2". Як повідомляється у відкритих джерелах, НВО "Практика" поставила ці броньовані машини для проведення досліджень і розробок.
Читайте також: Морська піхота ВМСУ на ББМ "Козак-2" "відбила" захоплений аеродром (фото)

Раніше, у вересні 2020 року, делегація Міністерства оборони Республіки Індонезія на чолі з віце-маршалом повітряних сил Головного управління сил оборони Міністерства оборони Індонезії Ніколасом Понанг Джавото і високоповажним Послом Республіки Індонезія в Україні Проф. Др. Юдді Кріснанді відвідала виробництво ПрАТ НВО "Практика". Скоріше за все, тоді було підписано Меморандум про співпрацю між українською НВО "Практика" та PT Pindad з Індонезії щодо розробки та виробництва військової техніки, як про це повідомляє ArmyRecognition.


"Козак" – це український броневавтомобіль, повністю розроблений і виготовлений в Україні компанією "Практика". Перший варіант автомобіля був представлений 24 серпня 2009 року під час військового параду в Києві з нагоди Дня Незалежності України.
Попередня версія Козака 2 була заснована на шасі вантажівки EuroCargo 4×4, розробленої італійською компанією Iveco Defense Vehicle, тоді як Козак-2М2 заснований на монококовій конструкції з корпусом, побудованим з броньових листів, а не прикріпленим до рами. Це зменшує вагу для заданої кількості броні.

"Козак 2М2" є тактичним транспортним засобом, призначеним для широкого спектра бойових завдань, включаючи дії безпосередньо на полі бою. Він перевершує важкі броньовані автомобілі в маневреності та витривалості, і, в той же час, набагато краще захищений, ніж звичайні транспортні засоби загального користування, такі як HMMWV. Особлива увага приділяється мінному захисту, що дозволяє використовувати ці транспортні засоби в "асиметричних конфліктах". Модифікація Козак-2М2 призначена для зарубіжних країн і оснащена автоматичною коробкою передач.

"Козак-2М2" також має незалежну підвіску для забезпечення високої мобільності в умовах бездоріжжя. Автомобіль оснащений 7,8-літровим дизельним двигуном IVECO потужністю 352 к.с., у поєднанні з механічною коробкою передач ZF з шістьма передачами вперед і однією задньою передачею.
Екіпаж БМ "Козак-2М2" складається з трьох осіб і може вмістити до 8 піхотинців, які розташовуються на окремих протимінних сидіннях. Корпус машини забезпечує балістичний захист рівня STANAG 4569 від вогню зі стрілецької зброї боєприпасами калібру 7,62×39 мм. У варіанті БТР (бронетранспортер) передня частина оснащена чотирма дверима з куленепробивними скляними вікнами, двома з обох боків кабіни і двома в десантному відділенні. Одні великі двері з куленепробивним блоком огляду та амбразурою для стрілецької зброї встановлені в задній частині корпусу, що дозволяє піхотинцям швидко здійснювати посадку або десантування. Кожна сторона десантного відділення має по три блоки огляду та амбразури.

На даху Козака-2М2 може бути встановлена дистанційно керований бойовий модуль, озброєний кулеметом калібру до 12,7 мм. Машина має бойову масу 15 000 кг при довжині 6,23 м, ширині 2,3 м і висоті 2,3 м.

На машині, в тому числі, можуть встановлюватись бойові модулі від турецької кмпанії Aselsan, про що Defense Express писав раніше.
Читайте також: ЗСУ отримали велику партію новітніх ББКМ "Козак-2М1"