xcounter
#

РФ "згадала" про $300 млн контракт з Індією на Ка-28, який уклали 8 років тому

8217
Ка-28 ВМС Індії, ілюстративне фото з відкритих джерел
Ка-28 ВМС Індії, ілюстративне фото з відкритих джерел

Російський ВПК отримуватиме експортні доходи для виробництва зброї у війні проти України

ВМС Індії ведуть програму по модернізації своїх протичовнових гелікоптерів Ка-28 (експортна версія Ка-27ПЛ зі спрощеним бортовим обладнанням). Ця програма отримала індекс KV 28 MLU (Mid-Life Update), її специфічна особливість – роботи виконуватимуться із залученням підприємств російського ВПК, і перша частина робіт по цій програмі буде виконана безпосередньо на території РФ.

Модернізацію за програмою KV 28 MLU (Mid-Life Update) уже пройшли перші два Ка-28 індійських ВМС, загалом планується усі десять наявних машин цього типу. Про це пише портал IDRW.org.

Читайте також: Якою ракетою ворог вгатив по селу Петропавловка у Воронезькій області й чому так сталось
Ка-28 ВМС Індії, фото ілюстративне, джерело - Mark D. Martin

Автори публікації пишуть, що програма модернізації індійських Ка-28 стосується як і бортової апаратури, так і оновлення ресурсу планера. Роботи по фюзеляжам Ка-28 проводитимуться на території РФ, роботи по бортовій апаратурі – вже на території Індії, на спеціалізованих потужностях авіабази морської авіації Дега у місті Вішакхапатнам.

Чи залучатимуться при цьому російські спеціалісти і для робіт по бортовій електроніці Ка-28 ВМС Індії – не розкривається. Лише відомо в загальних рисах, що проведені роботи мають розширити можливості по ситуаційній обізнаності екіпажів та дозволити використовувати ширшу номенклатуру бортового озброєння (але без деталізації).

Ка-28 ВМС Індії, фото ілюстративне, джерело - Mark D. Martin

Російський "Центр анализа статегий и технологий" додає, що контракт на модернізацію індійських Ка-28 за наведеною вище програмою модернізації РФ та Індія уклали ще в 2016 році, орієнтовна вартість заявлена на рівні 300 мільйонів доларів. І так виходить, що росіяни та індуси "згадали" про контракт, який було укладено ще 8 років назад.

З іншої сторони, перехід до виконання цього контракту означає зокрема, що російський ВПК отримає один із "каналів" експортних доходів. Які можна буде потім використати для виробництва зброї у війні проти України.

Раніше Defense Express розповідав про те, що Індія готова викласти $7,5 мільярдів, щоб Су-30МКІ зробити "індійськими".

Су-30МКІ індійських ВПС, ілюстративне фото з відкритих джерел
Читайте також: РФ в 2022 році зробила 10 Су-34М, а в 2023 році лише 6, і це дещо каже