Польща хоче приєднатись до числа країн-акціонерів аерокосмічного концерну Airbus, до переліку яких наразі входять Франція, Німеччина та Іспанія як країни-засновники
У проведенні відповідних перемовин офіційна Варшава хоче зокрема спертись на той факт, що в самій Польщі наразі працюють три об'єкти Airbus, де сумарна кількість працівників складає 600 осіб. Однак в даному випадку суттєвою перешкодою може стати "монументальний ляпас", який Польща по суті дала Airbus ще в 2016 році. Про це йдеться в публікації порталу Infodefensa.
Читайте також: США продають в Непал польську копію Ан-28, але тут треба говорити не тільки про характеристики літака

Під фразою "монументальний ляпас" мається на увазі розрив контракту зі сторони Польщі в 2016 році з Airbus на поставку 50 гелікоптерів H225M Caracal, при цьому офіційна Варшава не пішла на жодні кроки на пом’якшення наслідків такого рішення.
Наразі найбільший пакет акцій концерну Airbus із трійки країн-засновників має в своєму розпорядженні Німеччина – 10,82%, слідом йде Франція – 10,32%, а Іспанії належить 4% акцій.
Зазначається, що керівництво концерну наразі не планує вести перемовини із Польщею про умови викупу акцій. Тому за бажання офіційна Варшава зможе придбати цінні папери Airbus на фондовому ринку, однак така покупка не даватиме таких же прав, які мають нині країни-засновники.
Однак на цьому тлі доволі цікавим виглядає повідомлення про можливий візит до польської столиці генерального директора Airbus Гійома Фюрі, котрий вирушає туди "в очікуванні гарного замовлення".

Від Defense Express тут доповнимо, що під "гарним замовленням" тут може матись на увазі потенційний контракт на військово-транспортні літаки A400M для Польщі, вперше про інтерес поляків до цього транспортника стало відомо у січні 2025 року.
Якщо виходити із сайту Airbus, то об’єкти цього концерну в Польщі розміщені у Варшаві (виробництво деяких комплектуючих до A320 та A330), Лодзь (конструкторське бюро в сегменті вертолітної техніки), поблизу аеродрому "Окенча" біля Варшави (обслуговування військово-транспортних літаків C295, польські ВПС мають 16 таких літаків) та Гданськ (розміщена дочірня компанія NAVBLUE, що займається програмним забезпеченням для польотів).
Раніше ми також писали про те, що Airbus думав, що своїми Beluga зможе замінити Ан-124 "Руслан" в перевезеннях для НАТО, але прорахувався, і також - що в цьому концерні вважають продаж A400M в ОАЕ та Саудівську Аравію гарним порятунком цього літака.

Читайте також: Росіяни оцінили, що двигун від Ан-28 на Ан-2 буде дешевше, чим далі займатись літаком "Байкал"