Так як одна тільки Франція скоротила свій портфель замовлень на військово-транспортний A400M до 35 машин замість 50, в сумі це дає те, що виробництво цього літака доведеться зупиняти уже за три роки, тобто в 2028 році. Окремо проблему ускладнює млява позиція Берліну щодо нових продажів A400M іноземним покупцям.
На цьому тлі керівництво Airbus вирішило, що варіант продати це літак в Саудівську Аравію та Об’єднаним Арабським Еміратам є гарним для порятунку проекту A400M, і тому почало робити конкретні кроки в цьому напрямку.
Читайте також: Французька авіація має запас озброєння лише на три дні війни, і це ще не чіпали літаки

Як пише французький портал Opex360, перемовини про можливі контракти на A400M для ОАЕ таСаудівської Аравії зараз якраз відбуваються "на полях" виставки IDEX 2025 в Абу-Дабі, про що говорить зокрема Герд Вебер, керівник програми по цьому транспортному літаку в структурі концерну Airbus.
На даний момент передбачається, що Об’єднані Арабські Емірати можуть придбати від восьми до десяти військово-транспортних літаків A400M для заміни своїх C-130 Hercules, а от по Саудівській Аравії мова про можливе замовлення взагалі на 15-20 машин.
Однак нюанс в тому, що перемовини із ОАЕ наразі перебувають на "просунутій стадії", тому укладення контракту може відбутись взагалі до кінця 2025 року. А от із саудитами переговори тільки на початковій стадії, тому тут про перспективи говорити зарано.

Якщо відштовхуватись від даних The Military Balance 2024, то на початок минулого року Саудівська Аравія мала загалом 47 транспортних літаків, із них найпотужніші – 33 C-130, Об’єднані Арабські Емірати – шість C-130 та навіть вісім C-17 Globemaster.
На цьому тлі також варто пригадати повідомлення у січні 2025 року про те, що інтерес купити A400M тепер має Польща, якій треба не менше 10 таких літаків.
Також Defense Express раніше розповідало про те, що Airbus думав, що своїми Beluga зможе замінити Ан-124 "Руслан" в перевезеннях для НАТО, але прорахувався.

Читайте також: У Saab продовжують бачити перспективу Gripen в Україні - спочатку вживані, потім новітні