xcounter
#

Панування дронів на лінії фронту ставить особливий виклик логістиці, дієвою відповіддю якому є UAT-TISA

6515
UAT-TISA, фото - прес-служба компанії UkrArmoTech
UAT-TISA, фото - прес-служба компанії UkrArmoTech

Які проблеми для прифронтової логістики створюють безпілотники, та як може виглядати відповідь на цей виклик

Зазвичай прийнято вважати, що панування ударних БПЛА на полі бою ставить питання взагалі про актуальність танків як виду озброєння, і це питання цілком слушне. Однак ступінь поширеності безпілотників створив також виклик і для прифронтової логістики, відповіддю на котрий може стати UAT-TISA від UkrArmoTech.

Як окреслював в одній із своїх недавніх доповідей британський аналітичний центр RUSI, активність ворожих FPV-дронів створює ситуацію, за якої танки та іншу бронетехніку можна тримати не ближче аніж за 3 кілометри від лінії боєзіткнення. Розвідувальні дрони з обох сторін можуть вести розвідку на глибину до 15 кілометрів від лінії фронту, в деяких випадках – навіть до 40 кілометрів.

Читайте також: GYURZA-02: прем'єра нової бойової машини від UKR ARMO TECH на виставці озброєнь IDEX 2025
UAT-TISA, фото - прес-служба компанії UkrArmoTech

Описаний рівень загрози від ударних БПЛА та глибина проникнення розвідувальних дронів робить логістику в прифронтовій зоні для наших захисників настільки складною, що для доставки припасів або ж ротації наших підрозділів на передовій потрібно проводити окрему операцію із залученням своїх дронів, артилерії та РЕБ, під прикриттям яких транспорт має рухатись якомога швидко.

Наземні безпілотні системи, які є вкрай перспективною нішею, в даному випадку не вирішують головної проблеми - як за один раз доставити значну кількість БК та їжі на позиції, або ж швидко вивезти хоча би незначну кількість наших бійців у повній амуніції.

Опора на виключно позашляховики в даному випадку для наших військових не є повністю задовільною. "Класичні" позашляховики з цивільного ринку не мають достатнього рівня захист та ергономіку для розміщення наших бійців у амуніції, а їх ходова частина і кузов не мають необхідної міцності для активного маневрування.

UAT-TISA, фото - прес-служба компанії UkrArmoTech

Саме так і формується картина, за якої відповіддю на описані вище виклики виступає бронеавтомобіль UAT-TISA від української оборонної компанії UkrArmoTech. Тим більш, що ця машина має цілий перелік доволі цікавих особливостей.

Базою під UAT-TISA виступає покращене шасі від TOYOTA LAND CRUISER LC79. Фахівці UkrArmoTech при цьому переробляють ходову частину з посиленням відповідних вузлів – пружини, стабілізатори, ресори, амортизатори рульових демпферів.

В бронекапсулі UAT-TISA можуть розміститись чотири особи, зокрема два члени екіпажу. При цьому робочі місця спроектовані так, щоб зберегти життя бійців у разі підриву на вибухових пристроях. Бічні двері відкриваються в різні сторони, і це дає додатковий захист бійцям при виході з автомобіля на поле бою.

UAT-TISA, фото - прес-служба компанії UkrArmoTech

Особливостями UAT-TISA також є режим світломаскування зі спеціальними фарами та можливість встановлення приладів нічного бачення з виведенням інформації на екран перед водієм.

Броньований автомобіль UAT-TISA за результатами випробувань з підтвердження балістичної стійкості успішно пройшов сертифікацію. Випробування підтвердили відповідність діючим стандартам розробленої фахівцями UkrArmoTech захисної кулетривкої капсули з протимінним захистом.

UAT-TISA має рівень 1 захисту відповідно до стандарту NATO AEP STANAG 4569. Конструкція цієї машини також дозволяє встановити кулемет, засоби РЕБ, засоби супутникової навігації та радіостанції УКХ сигналу.

UAT-TISA, фото - прес-служба компанії UkrArmoTech

Бронеавтомобіль UAT-TISA пройшов кодифікацію та може постачатися для складових Сил оборони України - ЗСУ, Національна гвардія, ДПСУ та Нацполіція; номенклатура внесена в реєстр виконавців державних контрактів.

Характеристики UAT-TISA:

  • Повна маса з корисним навантаженням - 5,5 тонн;
  • Габарити - 5500 х 2250 x 2400 міліметрів;
  • Максимальна швидкість по трасі та запас ходу - 130 км/год та 1000 кілометрів;
  • Глибина броду - 0,7 метрів;
  • Кут підйому та кут нахилу - 30° та 17° відповідно
  • Максимальний крутний момент - 285 N*m (2200 об/хв).

Нагадаємо, що UkrArmoTech також створила модифікацію оперативно-технічного автомобіля UAT-TISA для потреб ДСНС, про що Defense Express раніше розповідало в окремому матеріалі.

UAT-TISA у варіанті ОРМ, рендер від UkrArmoTech
Читайте також: Після ударів РФ завжди лишаються БЧ від "Шахедів" та ракет, для знешкодження яких може знадобитись UAT-TISA