До них залучили керівний склад Сухопутних військ, зокрема командувачів оперативних командувань і начальників військових вишів. Темою занять став «Порядок дій службових посадових осіб військової частини у випадку виявлення хворих із підозрою на коронавірус».
Коронавірус нестійкий у зовнішньому середовищі. Його не можна надіслати в конверті чи посилці
Спершу присутнім розповіли загальні відомості про коронавірус, якою нині є ситуація у світі, симптоми захворювання, загальні заходи запобігання і протидії розповсюдженню. Начальник кафедри військово-профілактичної медицини Української військово-медичної академії полковник медичної служби Андрій Кожокару наголосив: «коронавірус є нестійким у зовнішньому середовищі і не може бути надісланим у конверті чи посилці».
Читайте також: Не коронавірусом єдиним: російська біологічна зброя загрожує світові
Також доповідач повідомив, що ймовірно коронавірус має таке ж джерело походження, що і смертоносний вірус SARS-CoV, який забрав життя 900 осіб. За словами Андрія Андрійовича, у 2002-2003 роках в Китаї було зафіксовано спалах важкого гострого респіраторного синдрому (SARS-CoV). Учені встановили, що новий коронавірус споріднений з SARS-CoV – обидва захворювання мають 70-80% спільних генів.
Наостанок Андрій Кожокару підсумував стандартні рекомендації для профілактики захворювання:
- уникати близького контакту з тими, хто має гарячку або кашель (відстань не менше 2 метрів);
- не торкатися обличчя немитими руками;
- часто мити руки з милом або ж обробляти дезінфекційними засобами;
- ретельно готувати їжу, зокрема м’ясо та яйця;
- уникати незахищеного контакту з дикими та свійськими тваринами.
Алгоритм дій – в дії
Начальник 169-го начального центру СВ ЗСУ генерал-майор Віктор Ніколюк докладно зупинився на порядку дій посадовців військової частини у випадку виявлення хворих із підозрою на коронавірус і доведенні наказу по військовій частині щодо карантинних заходів.
І поки генерал-майор Віктор Ніколюк розповідав про порядок надання доповідей та алгоритм дій командира військової частини, за його спиною на сцені військовослужбовці центру практично ілюстрували кожну з дій алгоритму.
Від теорії – до практики: як знищити вірус
Найбільш видовищними були показові заняття. На семи навчальних місцях особовий склад і засоби навчального центру, зокрема рота радіохімічного та біологічного захисту, й військовий шпиталь смт Десна відпрацювали низку практичних питань. Військові продемонстрували засоби індивідуального захисту й озвучили основні вимоги до них.
На наступному навчальному місці показали порядок пропуску військовослужбовців та дії добового наряду по КПП у разі виявлення особового складу з ознаками захворювання.
Видовищним був показ порядку обробки техніки, що прибуває до військової частини.
Існують особливості порядку спеціальної обробки техніки і транспортних засобів, що вибувають з військової частини. Керівник занять поінформував, що для дезінфекції військової техніки і транспорту використовують авторозливну станцію АРС-14. Повної ємності цистерни у 2700 літрів вистачає на спецобробку близько 60 одиниць техніки. Для дезінфекції використовують розчини «Дез ТАБ нью» у таблетках (однієї банки з кількістю у 300 таблеток вистачає на ємність цистерни) та засіб «Рубіж» (з розрахунку 100 г на 10 л води).
Потім докладно зупинились на заходах з організації розгортання ізолятора, порядку харчування хворих, обмеження щодо пересування особового складу в районі ізолятора. Продемонстрували порядок обробки приміщень підрозділу, в якому виявлено хворого на коронавірус. Після прийняття їжі хворими відбувається утилізація одноразового посуду і дезінфекція стічних.
За ходом навчань спостерігали командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенант Олександр Сирський і командувач Медичних Сил ЗС України генерал-майор Ігор Хоменко. Зокрема генерал-лейтенант Олександр Сирський прокоментував мету інструкторсько-методичних занять та рівень забезпеченості особового складу засобами захисту.
Фото: Дмитро ЮРЧЕНКО
Світлана БОРИСОВА
Читайте також: Михайло Земба: найбільше болять не рани, а те, що товариш, який мене рятував, - загинув