xcounter
#

На ДП "Антонов" хочуть виробляти у Індії нову версію літака на базі Ан-32

Також йдуть перемовини й про локалізацію Ан-178
4908
Ан-32Б ВПС Індії
Ан-32Б ВПС Індії

Керівництво ДП "Антонов" очікує на укладання контрактів з індійськими партнерами на розробку та виготовлення локалізованих в Індії оновлених транспортних літаків

Індійські військові хочуть запустити на своїй території виробництво нового легкого військово-транспортного літака, що буде створений на базі моделі Ан-32.

Про це, в рамках інтерв’ю з журналістами "Security talks з Валентином Бадраком", повідомив гендиректор ДП "Антонов" Сергій Бичков.

Читайте також: На ДП "Антонов" знову згадали про проект будівництва літака на базі Ан-132 з Саудівською Аравією

"Ми сьогодні справді ведемо переговори з індійською стороною. Сьогодні (ймовірно, інтерв’ю було записано на початку минулого тижня), я зустрічаюся з військовим аташе Індії, і там будуть переговори з метою створення спільного підприємства із запуску виробництва літака на базі моделі Ан-32", - розповів він.

Ан-32Б
Індійська армія експлуатує понад сотню Ан-32 вже близько 40 років

За словами очільника ДП "Антонов", мова йде про "майже новий літак", чий планер та льотні характеристики, скоріш за все, будуть подібними до вже відомого в Індії проекту (наразі ВС Індії експлуатують понад 100 Ан-32).

Ан-132Д
Літак-демонстратор Ан-132Д є однією з версій транспортника, створених на базі Ан-32, але з західними комплектуючими / Фото: Oleg V. Belyakov

"Індія бачить, що їм такий літак потрібен, тому ми будемо вести з ними перемовини про створення літака на базі Ан-32. Паралельно індійська сторона дуже цікавиться створенням спільного виробництва літака Ан-178", - відзначив Сергій Бичков.

Дослідний Ан-178-100Р
Дослідний Ан-178-100Р

"Я думаю, що ці перемовини будуть успішними і є поняття якоїсь офсетної програми, за якою 2/3 літака, припустимо, буде виготовляти індійська сторона, а якась залишиться українською", - пояснив він.

Ан-26 та Ан-32Б
Основною відмінністю "радянських" Ан-26 (ліворуч) від "експортних" Ан-32 (праворуч) є дещо більший та розміщений над крилом двигун

Нагадаємо, Ан-32 є фактично ексклюзивним літаком, розробленим за часів СРСР, (на основі відомого Ан-26) спеціально на експорт – здебільше щоб задовольнити наявні на той часі потреби Індії в легких військово-транспортних літаках, що здатні діяти в умовах високогір’я. Зокрема, машини цієї моделі мають більші за розмірами та потужністю (ніж у звичайного Ан-26) двигуни та лопаті, котрі були розміщені над крилом.

Ан-32Б
Один з відремонтованих на "410 ЦА" Ан-32Б ВПС Шрі-Ланки

Наразі (з 1982 року) було зібрано понад три сотні літаків цього типу (у тому числі й умовно цивільні, наприклад, у протипожежній версії). Машини типу Ан-32 й досі стоять на озброєнні або експлуатуються у близько двох десятках країн світу на різних континентах (власне на всіх, окрім Австралії та Антарктиди).

Читайте також: "Завод 410 ЦА" завершив відновлення трьох літаків для ДСНС України