Індійські військові хочуть запустити на своїй території виробництво нового легкого військово-транспортного літака, що буде створений на базі моделі Ан-32.
Про це, в рамках інтерв’ю з журналістами "Security talks з Валентином Бадраком", повідомив гендиректор ДП "Антонов" Сергій Бичков.
Читайте також: На ДП "Антонов" знову згадали про проект будівництва літака на базі Ан-132 з Саудівською Аравією
"Ми сьогодні справді ведемо переговори з індійською стороною. Сьогодні (ймовірно, інтерв’ю було записано на початку минулого тижня), я зустрічаюся з військовим аташе Індії, і там будуть переговори з метою створення спільного підприємства із запуску виробництва літака на базі моделі Ан-32", - розповів він.
За словами очільника ДП "Антонов", мова йде про "майже новий літак", чий планер та льотні характеристики, скоріш за все, будуть подібними до вже відомого в Індії проекту (наразі ВС Індії експлуатують понад 100 Ан-32).
"Індія бачить, що їм такий літак потрібен, тому ми будемо вести з ними перемовини про створення літака на базі Ан-32. Паралельно індійська сторона дуже цікавиться створенням спільного виробництва літака Ан-178", - відзначив Сергій Бичков.
"Я думаю, що ці перемовини будуть успішними і є поняття якоїсь офсетної програми, за якою 2/3 літака, припустимо, буде виготовляти індійська сторона, а якась залишиться українською", - пояснив він.
Нагадаємо, Ан-32 є фактично ексклюзивним літаком, розробленим за часів СРСР, (на основі відомого Ан-26) спеціально на експорт – здебільше щоб задовольнити наявні на той часі потреби Індії в легких військово-транспортних літаках, що здатні діяти в умовах високогір’я. Зокрема, машини цієї моделі мають більші за розмірами та потужністю (ніж у звичайного Ан-26) двигуни та лопаті, котрі були розміщені над крилом.
Наразі (з 1982 року) було зібрано понад три сотні літаків цього типу (у тому числі й умовно цивільні, наприклад, у протипожежній версії). Машини типу Ан-32 й досі стоять на озброєнні або експлуатуються у близько двох десятках країн світу на різних континентах (власне на всіх, окрім Австралії та Антарктиди).
Читайте також: "Завод 410 ЦА" завершив відновлення трьох літаків для ДСНС України