Нещодавно міністр зовнішніх справ РФ Сєргєй Лавров закинув Туреччині "підтримку мілітаристських устремлінь" України, зокрема – через поставку безпілотних розвідувально-ударних комплексів Bayraktar TB2.
З однієї сторони, Анкара не зацікавлена у прямій конфронтації з Кремлем. З іншої сторони, відповідь турецького МЗС на закиди Лаврова виявилась рішучою. "Це торгівля. Угода з Україною була укладена багато років тому. Нікого не мають турбувати наші поставки безпілотників для України", - сказав міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу в своєму інтерв’ю турецькому порталу NTV.
Читайте також: Задіяний Bayraktar TB2: На Рівненському полігоні проходять експериментальні навчання бригади Сухопутних військ ЗСУ
Очільник МЗС Туреччини також видав такий пасаж: "Наша позиція щодо Криму відома. Ми також озвучуємо це росіянам. Ми говоримо про те, що її вирішення – в політичній площині".
Якщо зважити на те, що міністр закордонних справ Туреччини ці слова сказав буквально перед пасажем про подальші поставки безпілотників для України, то можемо прочитати натяк – що поставки комплексів Bayraktar TB2 – це примушення РФ до "політичного вирішення" проблеми окупації Криму, яке полягає в тому, що Кремль має піти із захопленої території.
Також очільник МЗС Туреччини відпустив ось таку «шпильку» в бік свого "кремлівського візаві": "Росія постачає ракети в Сирію або інші країни. Ми не ставили цього під сумнів, коли так сталося".
Тут мова про те, що РФ поставила своєму союзнику Башару Асаду не тільки, скажімо, протитанкові ракети, але й навіть наземні протикорабельні комплекси "Бастион" - вісім одиниць в 2011 році, і також - невідоме число установок "Бастион" зі складу сил Чорноморського флоту РФ перекинула в Сирію у 2016 році.
Власне, ось ця загроза, яку несе своїми діями Кремль в Чорноморському та Середземноморському регіоні, є стабільною основою для довготривалої співпраці в безпекових питаннях між Україною та Туреччиною.
Читайте також: Завод з виробництва Bayraktar TB2 в Україні: які потрібні фінальні кроки