Цього тижня, у п’ятницю, 14 лютого у Німеччині розпочала свою роботу 61-ша Мюнхенська безпекова конференція, яка триватиме три дні і під час якої вже було підписано низку різних угод та меморандумів між Україною та країнами-партнерами.
Зокрема пресслужба АТ "Українська оборонна промисловість" вчора, 15 лютого, повідомила про плани створити спільне підприємство з оборонним гігантом Thales International SAS, а саме йдеться про угоду щодо подальшої розбудови СП. Серед планів - співпраця та забезпечення підтримки таких напрямків, як ППО, радари, системи РЕБ, оптико-електронні системи та тактичний зв’язок.
Читайте також: ЗСУ мають кілька Су-24М під Storm Shadow і чекають на далекобійні AGM-158 під F-16, але наскільки точний цей огляд
У контексті співпраці з Thales варто відзначити, що Сили оборони України мають на озброєнні продукцію цієї компанії, а також можна передусім згадати про укладений восени минулого року меморандум з THALES Belgium, у рамках якого домовилися про виробництво ракет для протидії БПЛА - ймовірно, йшлося про такий собі аналог APKWS - 70-мм ракети з напівактивним лазерним самонаведенням FZ275 LGR, які вже експлуатує наше військо.

І якщо ми вже говоримо про спільні підприємства, то варто згадати, що днями з’явилася нова інформація по роботі спільного підприємства німецької Rheinmetall та АТ "УОП", деталі розповів очільник німецької оборонної компанії Армін Папперґер у розмові з виданням DW.
Зокрема він нагадав, що в Україні вже працює завод із ремонту техніки і тривають роботи із будівництва заводу з виробництва боєприпасів. Папперґер відзначив, що він почне свою роботу у 2026 році. І хоча очільник Rheinmetall відзначав про затримки, які передусім пов’язані з бюрократією, варто відзначити, що озвучені строки по 2026 році фактично співпадають з оголошеним у 2024 році строками - а саме 24 місяці.
Також Папперґер нагадав, що вони зрештою планують й будівництво третього заводу, який буде виготовляти зенітні системи. Він також наголосив на тому, що навіть якщо війна закінчиться, Rheinmetall дотримуватиметься планів побудувати в Україні всі три заводи.
Повертаючись до нових угод, варто також відзначити, що на полях Мюнхенської конференції АТ "УОП" підписала ще одну угоду - меморандум з данською компанією Weibel Scientific, йдеться як про закриття поточних потреб нашого війська, так і подальший розвиток радарної галузі, як відзначив Гендиректор АТ "УОП" Олег Гуляк.
Також оборонне відомство офіційно повідомило про перемовини міністра оборони Рустема Умєрова з компанією Boeing Defence на чолі з виконавчим директором Стівеном Паркером, обговорювали питання виробництва боєприпасів та авіаційних засобів ураження, а також спільне виробництво безпілотників.
Читайте також: З’явилося перше фото нашого F-16 в бойових умовах, рідкісні С-300В1 в ЗСУ та інші новини тижня