Міжнародний інститут стратегічних досліджень (IISS) на своєму сайті оприлюднив зокрема текст вступу до одного із розділів майбутнього довідника The Military Balance 2025, в якому зокрема окреслюються деякі деталі по оборонним спроможностям України, Росії і заодно інших країн на просторі колишнього СРСР.
Базова окреслена там деталь, яка привернула увагу – автори IISS оперують даними про те, що в строю ЗСУ ще є кілька бомбардувальників Су-24М з адаптацією під західні крилаті ракети Storm Shadow та SCALP-EG, і що водночас ми очікуємо на отримання далекобійних крилатих ракет AGM-158 JASSM під F-16.
Читайте також: Якою може бути дальність скиду SDB із Су-27, та чому зараз ракети HARM є "зброєю підтримки"
Сам текст цього огляду від IISS можна прочитати ось за цим посиланням, там варто звернути і на наступні деталі. Наприклад, автори цієї установи оперують даними про те, що "військово-повітряні сили України продовжували бути у функціональному стані", використовуючи літаки типів МіГ-29 та Су-27 для завдань протиповітряної оборони та ударів по наземним цілям російських окупантів, використовуючи ракети AGM-88 HARM та західні керовані авіабомби.
В свою чергу, наявні F-16 в строю ЗСУ використовувались також для завдань протиповітряної оборони, під час масованих ракетно-дронових ударів РФ по критичній інфраструктурі нашої країни.
Однак якщо говорити про спроможності для ведення бойових дій на суходолі, то тут в першу чергу привертає увагу інфографіка від IISS по оціночній чисельності збройних сил РФ, України та країн пострадянського простору.

Хоча тут не конкретизується період часу, на момент якого укладалась ця графіка, але з неї чітко видно як мінімум дві речі. Перша - Росія має відчутну перевагу за чисельністю збройних сил над нашою країною, друга – чисельність збройних сил інших країн цього регіону виглядає як непомітна величина, у порівнянні з Україною та РФ.
Ще одна цікава інфографіка, яку наводить IISS в своєму матеріалі – ріст воєнних затрат, який відбувся на тлі повномасштабного вторгнення РФ до України у 2022-2023 роках

Ця інфографіка показує показує не тільки значимість наприклад уже наданої оборонної підтримки від Заходу для України на тлі того, що Росія мала в кілька разів більший військовий бюджет. Але й також те, що серед країн регіону свої військові затрати формально не підвищував хіба що Казахстан, який при цьому отримав відчутну кількість нових літаків Су-30СМ російського виробництва.
Окремо цікавий парадокс полягає в тому, що інші країни Центральної Азії змогли підвищити свої оборонні затрати, заробляючи на транзиті різного роду товарів до РФ, зокрема «товарів подвійного призначення».
Читайте також: У IISS порахували скільки РФ реально витрачає на війну та підбили глобальні світові рейтинги