ДП "Житомирський бронетанковий завод" (входить до складу ДК "Укроборонпром") з третьої спроби, ймовірно зможе частково задовольнити власну потребу в нових гусеничних траках для БМП.
Згідно з даними, відображеними на сайті ProZorro, підприємство попередньо обрало приватну компанію "НВП "Актив Спец Пром" (входить до складу ГС "Ліга оборонних підприємств України") виконавцем замовлення з постачання 26 комплектів нових гусеничних стрічок разом з ЗІП.
Читайте також: Збройні Сили України отримали уже четверту за цей рік партію відновлених БМП-2
Цікаво, що це вже третя за літо спроба ЖБТЗ замовити 36 комплектів виробу "гусенична стрічка 675-35-сб9 (675-35-сб123- 2 од.) з комплектом ЗІП або АСПП 675-35-сб9 разом із ЗІП". Перші два тендери на загальну суму у 16 030 800 гривень від 29 червня та 9 липня ц.р. завершились без результатів.
Втретє, замовлення заводу (оприлюднене на майданчику 14 липня ц.р.) було розбите на три лоти з різними строками постачання:
- лот № 1 з 10 комплектів гусениць зі строком постачання до 16 серпня 2021 року;
- другий лот з 10 комплектів зі строком до 16 вересня 2021 року;
- третю партію з 16 комплектів повинні поставити до 16 жовтня поточного року.
В торгах за другий та третій лоти між приватними ТОВ "Виробниче об’єднання "Ковельсільмаш" та "НВП "Актив Спец Пром" перемогло останнє, з меншою ціновою пропозицією - 4 425 000 та 7 088 799 гривні (при початковій ціні - 4 453 000 й 7 124 800 гривні), а ось перший лот схоже залишився без виконавця.
Варто нагадати, що компанія "Актив Спец Пром" вже мала досвід постачання нових гусеничних стрічок для ЖБТЗ, виконавши термінове замовлення з виробництва 10 комплектів гусениць восени минулого року. Тому, за виконання нового замовлення перейматися не доводиться.
А ось що виглядає дійсно дивно в цьому замовленні, так це повна відсутність на торгах колег ЖБТЗ по Концерну з ДП "Завод ім. Малишева", можливості якого з серійного виготовлення саме цих виробів прес-служба "Укроборонпрому" свого часу аж двічи прорекламувала (у лютому 2019 та серпні 2020).
Однак в реальності, за весь час, ЗІМ взяв участь лише у двох тендерах Житомирського бронетанкового заводу, загалом поставивши своїм колегам 36 комплектів виробів (останній тендер проходив у лютому ц.р.).
Тобто маємо парадоксальну ситуацію - багаторазові повідомлення про "перемоги" в опануванні виробництва нових гусениць різними членами Концерну (про ці можливості власне розповідали й на самому ЖБТЗ, а ще до Малишева на ХДАВП), але як доходить до діла - роблять гусениці приватні підприємства.
Читайте також: Повсякдення "Заводу імені Малишева": через брак зварювальників підприємство не в змозі вчасно зробити десяток танкових корпусів