xcounter
#

​Борги "Укроборонпрому" перед працівниками та державою сягнули 5 млрд грн - заступник гендиректора концерну Морозов

645
​Борги "Укроборонпрому" перед працівниками та державою сягнули 5 млрд грн - заступник гендиректора концерну Морозов

Кількість збиткових підприємств "Укроборонпрому" вже біля 90, а борги по зарплаті та податкам сягнули майже 5 млрд грн

Державний концерн "Укроборонпром" заборгував працівникам та Україні біля п’яти мільярдів гривень, а кількість збиткових підприємств збільшилось вже до біля 90.

Про це повідомив Михайло Морозов, заступник гендиректора "Укроборонпрому" з маркетингу та збуту у авторському матеріалі.

Читайте також: Холостий постріл: як прем’єр-міністр злякався "Укроборонпрому"
Михайло Морозов, заступник Генерального директора
Михайло Морозов, заступник гендиректора "Укроборонпрому" з маркетингу та збуту

"До складу Концерну входить 137 підприємств. Понад двадцять залишилося на окупованих територіях. З решти тільки 27 забезпечують майже 90% доходу всього концерну! Ще кілька практично працюють на виживання, інші - збиткові. На сьогодні їх сумарна заборгованість перед державою і працівниками підприємств становить близько п'яти мільярдів гривень", - повідомив Михайло Морозов у авторському матеріалі.

Тобто станом на квітень 2020 року, близько 90 підприємств Концерну є збитковими.

Водночас, ще на початку 2020 року гендиректор "Укроборонпрому" Айварас Абромавічус повідомив про наявність 43 проблемних підприємств з боргами. А 6 листопада 2019 року він обіцяв президенту України Володимиру Зеленському повністю розрахуватися з боргами перед працівниками підприємств Концерну протягом 6 місяців.

Айварас Абромавічус та Володимир Зеленський
Айварас Абромавічус та Володимир Зеленський під час брифінгу у Харкові

Додамо, що майже рік тому, у червні 2019 року, повідомлялось, що 42 підприємства концерну мають борги, а відносно ефективно працюють 55.

Окрім того, Михайло Морозов повідомив, що підприємства "Укроборонпрому" вже 3,5 місяці не отримують гроші від Міністерства оборони України за вже виготовлене озброєння. Причиною цього є те, що ДОЗ-2020 досі не пройшов всі стадії затвердження.

Т-72АМТ
Модернізовані "Київським бронетанковим заводом" Т-72, які нещодавно були передані до ЗСУ

Водночас, на думку заступника гендиректора концерну, єдиним виходом з цієї ситуації є нарощування експорту зброї до інших країн.

Читайте також: Недофінансування Павлоградського хімічного заводу суттєво нашкодить обороноздатності України