xcounter
#
Недофінансування Павлоградського хімічного заводу суттєво нашкодить обороноздатності України

Недофінансування Павлоградського хімічного заводу суттєво нашкодить обороноздатності України

1128

Відсутність державного фінансування й оборонного замовлення для реалізації програм Павлоградського хімічного заводу (ПХЗ) призупинить виробництво ракетного комплексу «Вільха» і нашкодить обороноздатності України

Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів Директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець.

За словами експерта, державне оборонне замовлення на поточний рік затверджене, але ще не набуло чинності, оскільки зараз тривають фінальні юридичні процедури. Відсутність достатнього фінансування Павлоградського хімічного заводу (ПХЗ) аналітик пов’язав із недостатньою координацією міністерств та відомств, які залучені до розробки держоборонзамовлення.

Читайте також: Українські газотурбіни

Сергій Згурець, директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express повідомив: « Ситуація довкола ПХЗ потребує уваги щонайменше президента Володимира Зеленського і має бути приводом до занепокоєння РНБО. На Павлоградському хімічному заводі не повинно бути простою, там повинні виконуватися роботи, від яких напряму залежить боєздатність країни. Насамперед, це роботи щодо ракетного комплексу «Вільха», який знаходиться на етапі серійного виробництва, та ракетного комплексу «Вільха-М», який перебуває на етапі завершення дослідницької роботи»

Сергій Згурець також зазначив, що ПХЗ інколи пов’язують з виробництвом протикорабельної крилатої ракети Р-360 «Нептун». За його словами, це підприємство не причетне до виробництва такого виду озброєнь. Натомість, зупинка заводу може нашкодити серійному виробництву комплексу «Вільха».

«Павлоградський хімічний завод виробляє тверде паливо, яке використовується у проектах «Вільха» та «Вільха-М». Якщо підприємство припинить роботу, то виникне парадоксальна ситуація, коли Україні доведеться закуповувати зразки твердого палива в інших країнах. Та це й неможливо на практиці, адже у комплексі «Вільха» були розроблені та використовуються унікальні зразки сумішевого твердого ракетного палива. Тож я не вірю, що ПХЗ може повністю припинити роботу з огляду на нагальні потреби Збройних Сил у ракетних комплексах подібного типу», - повідомив Сергій Згурець.

Нагадаємо, директор Павлоградського хімічного заводу Леонід Шиман повідомив, що з початку року підприємство не отримує фінансування, а в Держоборонзамовленні на 2020-й рік не передбачені кошти на реалізацію його програм. Через це завод уже звільнив 687 працівників, якщо найближчим часом кошти не надійдуть, будуть звільнені ще 190.

Валерій Савицький

Читайте також: "Нам потрібні й державні рішення, і певна підтримка": Тарас Шийко, директор "СЗТФ "Прогрес"