Компанія BAE Systems створила дослідний зразок самохідної артустановки під індексом M109-52, особливість якої – замість стандартного озброєння на цю САУ поставили гаубицю L52 калібру 155-мм із довжиною ствола 52 калібри, яка використовується на німецькій PzH 2000. Інші конструктивні елементи, як то корпус, башта та шасі, зовнішніх змін не зазнали.
Стверджується, що під час навчань на базі Кемп-Ріплі в штаті Міннесота уже вдалось провести успішні бойові стрільби із дослідного зразка M109-52, які довели сумісність L52 із платформою M109A7. Про це йдеться у повідомленні прес-служби самої BAE Systems.
Читайте також: Звідки у ХАМАС рідкісні тандемні кумулятивні РПГ-7, ПЗРК та ПТРК
Поки що про характеристики самої САУ M109-52 представники BAE Systems не говорять у конкретних категоріях. Кажуть лише в загальних фразах, що M109-52 "представляє собою значну, безпечну та високопродуктивну модернізацію цієї самохідної гармати, що забезпечує додаткову дальність стрільби, необхідну в повномасштабних бойових діях".
Випробувальні стрільби, під час яких відбуватиметься замір фактичної дальності ведення вогню при використанні різних типів снарядів, мають пройти уже в 2024 році.
Там також цитують слова Дена Фербера, директора з виробництва наземних транспортних систем дивізіону бойових систем BAE Systems щодо того, що "інтеграція двох високоефективних та перевірених артилерійських систем забезпечує стабільну конструкцію та передбачувану продуктивність".
А крім того, начебто вдалось продемонструвати, що "інтегрована система M109-52 є життєздатним рішенням для потреб модернізації високоточного вогню дальньої дії".
BAE Systems також вказує, що побачити дослідний зразок її M109-52 можна буде на експозиції виставки AUSA, що триватиме із 9 по 11 жовтня 2023 року у Вашингтоні.
Від Defense Express, що сама по собі концепція поставити на M109 ствол від гаубиці L52 з PzH 2000 виглядає цікавою. Але її практична реалізація може впиратись у об’єктивну нестачу ресурсів, для початку – стволів від тих же L52.
Також ми розповідали про те, що зараз Армія США веде програму по розробці артилерійських боєприпасів великої дальності (ERAMS), один із проектів в рамках якої можна описати так - якщо на 155-мм снаряд поставити реактивний двигун та комп'ютер з JDAM, то що з того вийде.
Читайте також: ТРО показала незвичайний "ган-трак" на шасі Tatra та з КС-19 1940-х років (фото)