Сили оборони України використовують значно більше новітнього американського озброєння ніж фігурує у публічній площині. Про це говорить ще один епізод з розсекречуванням таких постачань. Як виявилось, ще з 2022 року українські бійці експлуатують американський БПЛА Ghost-X від Anduril.
Про це повідомило з опорою на власні джерела Defense One, зазначивши, що це лише один з дронів за програмою Пентагона Replicator, які пройшли "обкатку" реальною війною проти РФ. А з боку Defense Express нагадаємо, що два тижні тому стало відомо, що ЗСУ таємно використовують і експериментальні дрони V-BAT. І вочевидь згодом стане відомо і про інші.
Читайте також: Росіяни уже везуть залізницею із КНДР 170-мм САУ M-1989 Koksan, і це не тільки про їх проблеми із 2С7 "Пион"
Якихось деталей щодо реальних епізодів використання Ghost-X Україною наведено не було, але зазначено, що реальний досвід їх використання дозволив відпрацювати надійну систему управління в умовах щільної радіоеклектронної боротьби. Зокрема завдяки так званим Mesh-мережі, коли всі дрони обмінюються між собою даними і виступають ретрансляторами один для одного для створення надійного зв'язку з оператором.
Сам по собі Ghost-X є дроном вертолітного типу, який має дальність зв'язку до 25 км, при можливості подолати до 100 км, та злітну вагу з двома батареями у 25 кг. Час у повітрі - 75 хвилин, а корисне навантаження складає до 9 кг.
Він передбачає модульність корисного навантаження з різними камерами, включно із лазерною підсвіткою, сенсорами, комплексами радіотехнічної розвідки. Окрім того він також може мати бойове навантаженням у вигляді мініатюрних боєприпасів.
Дрон відрізняється дуже широкою автономністю з точки зору можливості виявлення, класифікації та супроводження цілей. У програмному забезпеченні Ghost-X під назвою Lattice широко використані елементи штучного інтелекту завдяки чому дрону чи групі дронів можна просто визначити район для патрулювання.
Також нагадаємо, що у жовтні були розсекречені і таємничі Phoenix Ghost, які виявились сімейством дронів від AEVEX Aerospace.
Читайте також: У Boeing розповіли своє бачення майбутнього легендарного Apache, особливо у ключі досвіду України