xcounter
#

ЗСУ показали Т-64БВ 1К модернізації 2022 року, що вже стріляє по рашистам (відео)

21626
Т-64БВ 1К модернізації 2022 року, осінь 2023 року, стоп-кадр з репортажу "Військового телебачення України"
Т-64БВ 1К модернізації 2022 року, осінь 2023 року, стоп-кадр з репортажу "Військового телебачення України"

Чим особливі такі машини, і що про це кажуть наші захисники

Військове телебачення України оприлюднило репортаж, присвячений командирському танку під індексом Т-64БВ 1К модернізації 2022 року. це перша у відкритих джерелах згадка за весь час повномасштабного вторгнення РФ про машини цього типу.

Стверджується, що ці танки "після глибокої модернізації знову в строю і успішно виконують бойові завдання". А під час модернізації вони отримали зокрема нові прилади спостереження та прицілювання, сучасні засоби навігації та зв’язку, що відповідають стандартам НАТО, покращену броню та захист паливних баків, а командирська башта була посилена 12,7-мм кулеметом НСВТ.

Читайте також: Про що не хочуть думати у Європі під час війни РФ проти України та чому це найбільша стратегічна помилка

Також акцентується, що основна відмінність Т-64БВ 1К модернізації 2022 року полягає також у заміні старих радіостанцій на нові цифрові, що дозволяє розширити операційну дальність управління до 500 кілометрів. Та у встановленні неназваного типу двигуна потужністю 840 к.с., який допоміг покращити ходові характеристики цієї машини.

Водночас, як розповідають бійці ЗСУ, Т-64БВ 1К модернізації 2022 року використовується зокрема у форматі "їздить і стріляє", тобто для ведення вогню по окопам та бліндажам ворога.

Від Defense Express можемо висловити лише припущення, що ймовірно під "двигуном потужністю 840 к.с." міг матись на увазі насправді 5ТДФМ, який може бути встановлений на Т-64 без жодної переробки. Але ж нюанс в тому, що 5ТДФМ має потужність 850 к.с., тобто питання про те, який же насправді тип двигуна був встановлений на Т-64БВ 1К модернізації 2022 року – лишається відкритим.

Т-64БВ 1К модернізації 2022 року, осінь 2023 року, стоп-кадр з репортажу "Військового телебачення України"

Нагадаємо, що в листопаді 2021 року відбулась презентація модернізованого Т-64БВК, проект по якому вело ДП "Харківський бронетанковий завод". Роботи по модернізації командирського Т-64БВК відбулись (на той момент) вперше за весь час Незалежності України, та передбачали зокрема установку новітніх засобів зв’язку, спостереження та навігації, заміну приладів освітлення та внутрішньої комутації.

Найбільш важлива концептуальна відмінність, як тоді повідомляли для Defense Express на самому ДП "Харківський бронетанковий завод" - якщо радянський Т-64БВК версії 1985 року для зв'язку зі штабом на далеких відстанях мав зупинятися й встановлювати спец-щоглу для дальнього зв'язку, то модернізований на ХБТЗ танк Т-64БВК може робити подібний обмін інформацією безпосередньо у русі.

Читайте також: Рашисти ще в 2016 році казали, що можуть пускати РБК-500 за 50 км від цілі